Скажемо – “ні” насильству над дітьми

08.09.2017

Родина – найдорожче, що є у кожного із нас.  Це затишок і тепло,  любов і повага. На жаль,  останнім часом в Україні спостерігається негативна тенденція зростання випадків насилля та жорсткого  поводження з дітьми з боку  родини.  Все частіше ми дізнаємося про жахливі випадки знущання над дітьми в сім’ях, проявлення над ними насильства та експлуатації. Жорстокість по відношенню до дітей та  зневага їхніми інтересами мають різні форми і прояви, але завжди  призводять до серйозних проблем зі здоров’ям та розвитком дитини, нерідко несуть  загрозу її життю. Враховуючи важливість і актуальність проблеми соціального захисту дітей, попередження бездоглядності, жорстокості, насильства в сім’ї органи виконавчої влади та місцевого самоврядування  району приділяють цим питанням особливу увагу. Для забезпечення захисту дитини від усіх форм фізичного, сексуального, економічного та психологічного насильства,  недбалого й жорстокого поводження, реалізації права дитини   на свободу, особисту недоторканність та  гідність вживаються заходи щодо забезпечення скоординованої роботи структурних підрозділів відповідальних за реалізацію державної політики захисту дітей, у тому числі від домашнього насилля, проводяться превентивні заходи.

В  межах чинного законодавства органами соціального захисту  населення,  службами  у справах дітей, центрами соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді,  закладами  та установам охорони здоров’я, освіти, органами національної поліції вживаються відповідні заходи для забезпечення своєчасного реагування та недопущення в сім’ях випадків насильства над дітьми, проводяться спільні виїзди в сім’ї з представниками правоохоронних органів,  складаються відповідні протоколи, акти обстеження житлових умов  тощо.  Безперечно, проблема попередження насильства в сім’ї є надзвичайно складною і об’єднує в собі безліч взаємопов’язаних аспектів – соціальних, юридичних, економічних, медичних, психологічних, політичних. Тому для її подолання необхідно застосовувати в комплексі заходи правового характеру, соціальну допомогу,  превентивні, виховні та просвітницькі потенціали впливу. Усвідомлюючи значимість цієї проблеми, сільська рада  звертається до кожного жителя громади та закликає вас  не бути байдужими до сліз та болю дитини, яка потерпає від насилля у своїй сім`ї.

Якщо ви стали свідком таких фактів, повідомте про це особисто чи в телефонному режимі  керівництво сільської ради (тел.31-21-22), директора школи (тел.31-21-48), службу у справах дітей районної державної адміністрації (м. Кропивницький, вул. Дарвіна,  25 каб.18,19,20; тел.56-12-95 ), районний центр соціальних служб для сім` ї, дітей та молоді (м. Кропивницький, вул.Дарвіна, 25 каб.21,24 тел. 56-77-26), управління  соціального захисту населення (м.Кропивницький, вул. Аерофлотська,5а  тел.56-98-24)

Подолати таке потворне явище, як насильство в родині, можливо лише за умови об’єднання зусиль державних органів та установ, місцевого самоврядування, громадських організацій, а головне –  кожної небайдужої людини. Кожен з нас має сказати «ні!» насильству над дітьмі у сім`ї. Бо це саме те місце, яке має бути місцем безпеки,  де тебе поважають, де можна нікого не боятися! Пам`ятайте завжди – можливо   ваш дзвінок стане вирішальним у порятунку дитини від домашнього насильства.