Скільки рухатись, спати і дивитись мультфільми дітям до 5 років

18.04.2024

Всесвітня організація охорони здоров’я розробила рекомендації щодо тривалості сну, фізичної активності, часу перед екранами та ігор з гаджетами.
Норми сну і активності для дітей до 1 року:
1. Фізична активність – щонайменше 30 хвилин щодня. Коли дитина не спить, періодично укладайте її на живіт; заохочуйте рухати кінцівками, тягнути, штовхати чи хапати невеликі предмети. Не бажано, щоб дитина знаходилася понад годину в колисці, гойдалці або у слінгу на спині. Що менше часу в обмеженому просторі, то краще розвивається моторика дитини та зменшуються ризики мати зайву вагу.
2. Здоровий сон – до 17 годин. Норми сну для дітей 0–3 місяців – 14–17 годин на добу; 4–11 місяців – 12–16 годин.
3. Дозвілля перед телевізором чи з телефоном – ні. У цьому віці експерти ВООз радять уникати використання гаджетів.
 Норми сну і активності для дітей від 1–2 років:
1. Фізична активність – щонайменше 180 хвилин щодня. Упродовж дня заохочуйте дитину більше рухатись. Інтенсивність може бути як помірна, так і висока. Тобто використовуйте кожну хвилину – для ліплення, танців чи прогулянки і гри з м’ячем. Важливо, щоб діти мали змогу рухатись як на вулиці, так і в приміщенні.
2. Здоровий сон — 11–14 год на добу.
3. Дозвілля перед телевізором чи з телефоном – ні. У цьому віці експерти ВООз радять уникати використання гаджетів.
 Норми сну і активності для дітей 3–4 років:
1. Фізична активність – щонайменше 180 хвилин щодня. Щонайменше 60 хвилин з цього часу – активність середньої чи високої інтенсивності: гуляти пішки, кататися на роликах, кататися на велосипеді, грати з м’ячем, бігати або грати в «доганялки», плавати, танцювати тощо. Що більше руху – то краще.
2. Здоровий сон — 10–13 год на добу.
3. Дозвілля перед телевізором чи з телефоном – не більше 60 хвилин.
 Корисніша альтернатива — настільні ігри, головоломки, малювання тощо. На відміну від перегляду чогось на екрані чи гри з телефоном, ці активності мають великі переваги для когнітивного розвитку малюка.