Служба порятунку попереджає про збільшення кількості пожеж на відкритих територіях!

17.03.2021

У багатьох регіонах країни ще не розтанув сніг, а люди вже розпочали активну боротьбу із господарським сміттям та залишками рослинності. Така діяльність, яка найчастіше здійснюється випалюванням, призводить до  збільшення кількості  пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях.

Рятувальники нагадують, що тільки за минулий 2020 рік за участі підрозділів ДСНС в екосистемах було ліквідовано 40,6 тисяч пожеж. Лише пожежна авіація здійснила понад тисячу вильотів для гасіння лісових пожеж.

Тож, з огляду на стрімке наближення до пожежонебезпечного періоду, який за даними УкрГідрометцентру очікується наприкінці березня після сходження снігового покриву, рятувальники посилюють профілактичну роботу серед громадян щодо попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та в екосистемах України.

ДСНС нагадує: категорично забороняється спалювати сміття, розводити багаття поблизу лісових насаджень, сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Необхідно пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров’ю!