Спеціалісти фітосанітарної безпеки про ураження сходів озимого ріпаку на Кіровоградщині

23.09.2021

Йдеться про несправжніх гусениць ріпакового пильщика, гусениці озимої совкихрестоцвіті блішки, капустяну попелицю. Цього року склалися сприятливі умови для масового розвитку та розповсюдження капустяної білокрилки на озимому ріпаку, розвиток якої влітку проходив на капусті та бур’янах родини молочайних та хрестоцвітих.

Осінній захист посівів озимого ріпаку є дуже важливою складовою технології вирощування цієї культури. Осіннє внесення фунгіцидів сповільнює ріст, захищаючи рослини від надмірного переростання, сприяє глибшому проникненню кореневої системи у ґрунт, сприяє формуванню плоскої листкової розетки, запобігає видовженню кореневої шийки і високому підняттю точки росту. Всі ці чинники значно зменшують ризик вимерзання ріпаку. Інсектицидний захист посівів також повинен бути системним і гарантувати мінімум пошкоджень рослин шкідниками. Обробку слід проводити лише за умови досягнення економічних порогів шкідливості, дотримуючись усіх правил їх внесення. Бажано надавати перевагу агротехнічним заходам захисту та біологічним методам боротьби.

За детальною інформацією та консультацією звертайтесь до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за телефоном: (0522) 32 12 21.

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області