«Співпрацюй, навчайся, ліквідуй!»

15.11.2023

Саме під таким лозунгом проходила конференція щодо сказу в Україні. Захід був організований ВООЗ у співпраці з Держпродспоживслужбою, МОЗ, Центром громадського здоров’я МОЗ (ЦГЗ) та у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією (FAO) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (WOAH) за фінансової підтримки Уряду Німеччини.

Конференція спрямовувалася на обмін знаннями та досвідом у боротьбі зі сказом, а також підвищення обізнаності населення щодо цього небезпечного захворювання та його профілактики.

Зокрема Держпродспоживслужба відновила проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. У зв’язку з воєнним станом, цього року розподіл принад з вакциною відбувався наземним шляхом (розкладання вручну). Передбачено було рівномірне розповсюдження вакцини на всіх визначених територіях із врахуванням епізоотичної ситуації, ландшафту, щільності популяції лисиці тощо. На Кіровоградщині кампанія була завершена в середині жовтня. Під час її проведення розповсюджено 48850 принад на загальній площі 1954 км2.

Не менш важливе питання, яке обговорено під час заходу стосувалося профілактичних щеплень домашніх тварин (котів та собак). Зазначено, що на сьогодні всі державні лікарні ветеринарної медицини забезпечені антирабічною вакциною, яка є безкоштовною. Тому кожен громадянин може звернутися до лікарні ветеринарної медицини для проведення профілактичного щеплення своєму домашньому улюбленцю. Вакцинація має здійснюватися щорічно, починаючи з 3-місячного віку тварини.

З метою підвищення обізнаності населення, а особливо дітей, щодо небезпечності сказу та його профілактики кожному варто ознайомитися з брошурою «Хочеш мати друга? Будь другом!» за цим посиланням. У ній сформовані основні правила утримання собак та безпечного поводження з ними.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області