Споживаймо енергію розумно.Як зберегти енергію та заощадити: топ-8 порад

10.11.2018

Картинки по запросу Економія електричну енергію в домогосподарствах11 листопада відзначається міжнародний День енергозбереження. Свято заснували 2008 року за ініціативою міжнародної екологічної мережі SPARE. Оскільки участь у проекті побажало взяти близько 20 країн світу, він отримав статус міжнародного.

Його основна мета – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії. Адже економія енергії дозволить людям знизити забруднення навколишнього середовища та економити ресурси. Цим повинні займатися не тільки великі компанії. Елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в побуті практично повсюдно.

Тепловий аудит

Краще запросити техніка для проведення теплового аудиту, адже він зможе встановити найбільші місця тепловтрати. Професіонал зможе гарантувати вам, що котел, піч або система кондиціювання та вентиляції функціонує з максимальною ефективністю. Звичайно, на тепловий аудит доведеться витратити чимало грошей, але повірте, вони окупляться. Адже майже половина електроенергії, яка використовується в домогосподарстві, йде на опалення та охолодження приміщення, тому ефективність функціонування цих систем дуже важлива при енергозбереженні.

Встановлення термостату

Встановлення термостату допоможе регулювати температуру в приміщенні, коли ви не вдома. Це істотно підвищує ефективність опалювальних систем та збереження енергії. Якщо ви запрограмуєте термостат на температуру 10-15 градусів на той час, коли нікого немає вдома, то зможете економити близько 10% електроенергії щорічно.

Спаювання та ізоляція труб

Погана ізоляція або недостатнє ущільнення труб може привести до істотних втрат тепла під час опалювального сезону. Краще переконатися, що ваші труби позбавлені таких проблем. Бажано запросити для цього професіонала, який за необхідності усуне виявлені вади. За статистикою, це забезпечує економію електроенергії до 20% щорічно. Також варто регулярно міняти повітряні фільтри в системах вентиляції та кондиціювання, оскільки при закупорених фільтрах система працюватиме з більшим навантаженням та витрачатиметься більше енергії.

Шпаклівка у віконних і дверних отворах

Щілини можуть призвести не лише до протягів, які загрожують застудою, але й до тепловтрат. Колись для цього у школах заклеювали вікна. Тут працює той же принцип, тільки зараз є кращі матеріали для цих цілей. Шпаклівка щілин – досить недорогий енергозберігаючий захід, але він дійсно працює.

Заміна старих електроприладів

Якщо людина задумується про масову заміну електроприладів, то одразу спадає на думку величезна сума, яку доведеться на них витратити. Але старі прилади “з’їдають” велику кількість електроенергії. Старі холодильники, сушарки для одягу або обігрівачі мало того, що самі по собі дуже неекономні, вони також провокують значні втрати енергії. Краще замінити стару побутову техніку на схвалену стандартами енергозбереження, такими як Energy Star.

Мінімізувати використання техніки у спеку

Якщо в жаркий літній день у вашому будинку працює духовка, праска, сушарка для білизни і посудомийна машина одночасно, знайте, що ці прилади виділяють величезну кількість тепла. Це змушує кондиціонер працювати на граничній потужності, через що витрачається набагато більше електроенергії. Дочекайтеся більш прохолодної пори доби, щоб використовувати велику кількість приладів. Якщо у вас є сушарка для білизни, то влітку її можна замінити простим сушінням на відкритому повітрі. Це дозволить вам заощадити досить значну суму грошей.

Замініть лампи

Компактні люмінесцентні лампи використовують на 75% менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання. Тому кожна енергозберігаюча лампа заощадить ваші витрати на електроенергію.

Вимикайте техніку від мережі

Навіть якщо прилад не активний, але ввімкнений в мережу, він все одно використовує електроенергію. На безцільне живлення електроприладів в режимі очікування припадає 5-10% від загального енергоспоживання в будинку. Для того, аби не вимикати кожен прилад окремо, можна використовувати подовжувач з вимикачем, аби швидко позбавляти електроенергії непотрібну на даний момент техніку.

Джерело:https://fakty.ictv.ua