Споживаймо енергію розумно. Як зберегти тепло у вашій оселі

06.09.2018

тепло

Останнє підвищення тарифів на енергоносії, житлово-комунальні послуги та їх подальше зростання спонукає нас до пошуку рішень економії. Проблему умовно можна розділити на дві частини:  Де ми втрачаємо?  Де ми знаходимо? (або Варіанти економії).
Отже, де ж ми втрачаємо таке дороге тепло в наших оселях?
30-40% – з вентиляційним повітрям, 20-30% – через стіни, 15-25% – через вікна, 10-25% – через дах, 3-6% – через підвал. Прочитавши це, ви вже оглянули свій дім чи квартиру?

Так що ж робити далі, адже зима вже не за горами, кошти обмежені, а тепло потрібно буде зберігати? 
Більшість заходів з енергозбереження не потребує великих фінансових витрат, проте є дуже ефективними (наприклад, усунення протягів). Інші заходи затратні. Наведений нижче список можливих заходів ви можете доповнити і власними ідеями. У деяких ситуаціях можна знайти також й інші способи зменшення кількості енергії, що споживається. Впроваджуйте їх та обмінюйтеся досвідом з іншими!
1.Закривайте вночі штори, використовуйте жалюзі. У даному випадку мова йде про короткі штори, які не закривають простір навколо радіаторної батареї. Справа в тім, що через вікно втрачається велика кількість тепла, тому, закриваючи на ніч короткі штори, ви частково запобігаєте таким втратам.
2. Вивільняйте простір навколо радіаторів. Занадто довгі штори та меблі біля радіаторних батарей помітно зменшують ефективність опалення; тому бажано, щоби простір біля радіаторів був вільним. Тепло від батарей має безперешкодно передаватися в кімнату, де вони встановлені.
3. Догляд за системою опалення. Радіатори опалення повинні бути чистими як ззовні, так і зсередини. Окремо про “красу”. Вкривання радіаторів декоративними плитами, панелями, навіть шторами знижує тепловіддачу на 10–12%. Фарбування радиаторів масляними фарбами знижує тепловіддачу на 8–13%, а фарбування цинковими білилами підвищує тепловіддачу на 2,5%.
4. Щільно зачиняйте двері кімнат і квартири. Запорукою економії тепла є щільно зачинені двері кімнат і квартири. А набагато більший ефект дадуть двері та вікна з ущільнювачами. Не дайте теплу так просто покинути вашу оселю!
5. Правильно провітрюйте квартиру. Провітрювати краще частіше і відкривати вікна ненадовго. Відкриваючи вікна надовго, ви втрачаєте дорогу теплову енергію і сильно прохолоджуєте стіни і стелі.
6. Полювання на… протяги. Приблизно четверта частина всього тепла, що надходить у наші квартири, втрачається через щілини під дією протягів. Уважно огляньте свою квартиру – вікна, двері, стіни – можливо, протяги є і в ній. Найбільш характерна наявність щілин і протягів для квартир, що розташовані з вітряного боку. Тому в таких квартирах заходи з теплоізоляції можуть принести найбільший ефект.
7. Встановіть захисний екран. Між радіаторною батареєю і стіною ви можете розташувати своєрідний екран з алюмінієвої фольги або теплозахисний екран з алюмінієвим покриттям. Найекономнішим є екран, обидва боки якого вкриті фольгою. Фольга віддзеркалює тепло, яке випромінює радіатор, і спрямовує його назад у кімнату.
Захисним екраном може слугувати звичайна алюмінієва фольга. При виборі фольги слід враховувати те, яким чином ви плануєте закріпити її за радіатором. Проте у будь-якому випадку бажано використовувати фольгу з так званим “глухим” шаром. Це на 4% зменшить витрати на опалення приміщень.
Теплозахисний екран являє собою плиту (наприклад, ДСП), на один бік якої кріпиться шар алюмінієвої фольги. Теплозахисний екран встановлюється між радіатором і підвіконною стінкою таким чином, щоби відбиваюча поверхня була розвернута у бік радіатора. Теплозахисний екран дозволяє заощадити значно більше тепла, ніж алюмінієва фольга. Другою перевагою є легкість збирання і встановлення.
Як бачите, все це ви можете зробити самі. Витрачені вами кошти, а також час і зусилля окупляться вже протягом кількох днів після установки.
8. Нове підвіконня. Чим ширше підвіконня, тим менше тепла виходить назовні через вікно. Тому якщо ви робите капітальний ремонт у вашій квартирі, подумайте про можливість заміни підвіконь.
9. Тепло на балконі. Заощадити тепло значною мірою можна за рахунок заскленого балкону. З одного боку, ви запобігаєте потраплянню холодного повітря до вас у квартиру, а з другого – відтоку теплого повітря назовні. Крім того, це також і покращення вашого комфорту.

10. Нові вікна. Сьогодні на ринку представлений великий вибір так званих склопакетів, тобто вікон, стійких до будь-яких погодних умов. Вони мають надвисокий ступінь теплоізоляції і виглядають привабливіше за своїх дерев’яних “предків”. Єдиний їхній недолік – занадто висока ціна.
11. Ізолюйте стіни, підлогу і стелю. Цей “глобальний” за своїм характером задум зручніше всього реалізувати під час капітального ремонту вашої квартири. Сьогодні на ринку представлений широкий вибір ізоляційних матеріалів на будь-який смак. Проте, якщо ви сумніваєтесь у власній компетенції з цього питання, то краще порадитись зі спеціалістами, які допоможуть вам підібрати те, що більше всього підходить саме для вашої квартири. Чим холодніші стіни, вікна, двері, тим тепліше повинно бути повітря в приміщенні для того, щоб ви не відчували почуття дискомфорту. Якщо внутрішня температура стін тільки 13°С, то навіть при температурі 22°С в приміщенні вам буде холодно і ви будете скаржитись на протяг.
Ви можете поліпшити внутрішню ізоляцію зовнішніх стін ваших квартир (пенопластові плити, дерев’яні панелі, алюмінієва фольга, гіпсовий картон, товсті текстильні покриття). Переваги: це – самий доступний і дешевий спосіб ізолювати житло. Цю роботу можна проводити поетапно (спочатку ніші за батареями, потім холодні кути, стеля). Внутрішня ізоляція не піддається впливу погоди, ізольовані зсередини приміщення швидко нагріваються.
12. Вологість повітря. Люди, які знаходяться в приміщенні, відчувають почуття комфорту, якщо значення відносної вологості знаходиться в інтервалі від 65% до 35%. Занадто сухе повітря не тільки викликає спрагу, але й призводить до підвищених витрат на опалення, тому що “сухість” для досягнення почуття комфорту вимагає підвищення температури. Пам’ятайте: холодне повітря (при тій же відносній вологості) сухіше, ніж тепле повітря. Тому часте провітрювання при низьких температурах на вулиці знижує вологість повітря в приміщенні. Провітрюючи приміщення узимку часто, ви попросту обігріваєте вулицю і викидаєте гроші у вікно. Цей метод не придатний для зменшення “сухості” повітря в приміщенні. Повісивши на батарею випарник з водою, ви будете почувати себе добре і при зниженій температурі.
13. Одяг. Теплий зручний одяг у квартирі – ідеальне “джерело” тепла. Спрощено можна вважати: один легкий вовняний жакет – це економія 25% енергії на обігрів!
Наступного разу ми надамо вам поради щодо раціонального і економного використання електроприладів.

Джерело Slavutich.cn.ua”