Стан енергосистеми України

09.11.2023

СТАН ЕНЕРГОСИСТЕМИ УКРАЇНИ:
 У середу, 8 листопада, добовий максимум споживання був вище на 1,4%, ніж у вівторок, 7 листопада.
 Сьогодні польський оператор енергосистеми PSE, на запит «Укренерго», надає аварійну допомогу, в денні години купуючи надлишки української електроенергії.
 Експорт сьогодні здійснюється до Молдови, Румунії та Словаччини. Імпорт є зі Словаччини та Румунії.
 Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 437 населених пунктів.
 Виробленої електроенергії достатньо для покриття споживання, не має підстав для запровадження графіків відключень.
СПОЖИВАННЯ
Вчора, 8 листопада, середньодобова температура була на 1°C нижче, ніж 7 листопада. (9°C проти 10,1°C). Добовий максимум споживання електроенергії вчора був вранці (10:40). Його показник був на 1,4% вищим, ніж у середу 7 листопада.
ВИРОБНИЦТВО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Сьогодні в енергосистемі є профіцит електроенергії. Для збереження балансу між виробництвом та споживанням й операційної безпеки енергосистеми, у відповідь на запит «Укренерго», польський оператор енергосистеми PSE, в 3 денні години надає аварійну допомогу, терміново купуючи надлишки української електроенергії загальним обсягом 510 МВт*год.
Два блоки на теплоелектростанціях (ТЕС) в західному та центральному регіонах виведені в аварійний ремонт в межах доби.
Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів. «Укренерго» не бачить підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались. Якщо у вас відсутня електроенергія – причини дивіться в особистому кабінеті споживача або на сайті вашого обленерго.
Роз’яснення щодо лімітів споживання та графіків відключень читайте у першому коментарі.
ЕКСПОРТ/ІМПОРТ
Експорт здійснюється до Словаччини, Румунії та Молдови в нічні години (добовий мінімум споживання) та денні години (активна робота електростанцій на ВДЕ) загальним обсягом 3 482 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 367 МВт.
Сьогодні імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години (періоди максимального споживання) зі Словаччини та Румунії. Загальний обсяг 1365 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 250 МВт.
МЕРЕЖІ ОБЛЕНЕРГО
Загалом через бойові дії та з інших причин без світла залишається 437 населених пунктів. Через обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.
Через технічні порушення є знеструмлені споживачі в Миколаївській, Сумській та Чернігівській областях.

укренерго

НЕК “Укренерго”