Строкова військова служба 2018

20.03.2018

Юнаки, які вступають у призовний вік, звичайно, не байдужі до новин про реформування збройних сил. В наші дні ця тема вже давно належить до особливо актуальних, адже чутки щодо армійських інновацій поповнюються з кожним днем. Зі ЗМІ надходить сама різна інформація — деякі джерела публікують відомості, що збройні сили будуть тепер складатися лише з контрактників, в інших містяться твердження, що нова призовна кампанія буде масштабнішою від попередньої, а в третіх кажуть, що вже в 2018 році юнаків будуть призивати в армію на кілька років пізніше. Давайте дізнаємося, які коментарі дають з цього приводу офіційні особи країни. Пора розібратися в питанні, як же буде функціонувати армія України в 2018 році!

Особливості призову 2018 року

Згідно з останніми указами Президента країни, призовна кампанія здійснюється в порядку і в строки, які є цілком звичними для України. Навесні юнаків зазвичай закликають з’явитися у військкомати в травні-квітні, а в осінню кампанію для цього виділяють період з жовтня по листопад. Точні дати призову-2018 поки що назвати не вийде. Пояснюється це тим, що ще в 2016 році був виданий президентський указ, згідно з яким точні дати будуть оголошуватися в рік кампанії з набору в армію на підставі окремого урядового розпорядження. Пояснюється цей захід тим, що в нинішніх політичних умовах українська армія повинна швидко і оперативно реагувати на зовнішні загрози, тому терміни початку кампанії і кількість призовників можуть бути абсолютно різними.

Нагадаємо, що в Україні діє положення, згідно з яким у разі активізації воєнних дій і загострення ризику зовнішньої загрози строк проходження служби в лавах збройних сил може бути збільшений. На скільки саме може бути пролонгований термін служби, залежить від кожної окремо взятої ситуації.
Крім того, в 2018 році призовники отримають разову матеріальну допомогу у підвищеному розмірі, так як в 2017 була збільшена сума мінімалки, яка є базою для розрахунку. Тепер одноразова компенсація складе 6400 гривень.
Терміни, на які молоді українці повинні відправитися в армію, складають:
1,5 року – для хлопців, які йдуть служити після школи, не маючи диплому про отримання вищої освіти;

1 рік – для хлопців, які встигли провчитися в університеті і отримати диплом рівня магістра або спеціаліста. Вчорашніх студентів призвуть в армію України рівно на рік

З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?

У лави підрозділів армії України призиваються всі молоді люди, придатні до стройової служби, чий вік сягнув позначки в 20 років і не перевищує 27 років. Чоловіки, яким на момент початку призовної кампанії виповнилося 18 або 19 років, також можуть бути викликані до військкомату для проходження медичного огляду, але відправитися в армію вони можуть лише в тому випадку, якщо висловлять особисту згоду.

Нагадаємо, що віковий ценз призовників був змінений в Україні не так давно – ще кілька років тому в армію можна було потрапити відразу після шкільної лави, якщо колишній учень не зміг вступити до навчального закладу для продовження підвищення рівня своєї освіти. Однак Президент видав указ, згідно з яким вік призову був піднятий до 20 років, так як людина, що йде в армійські лави, повинен бути сформованою особистістю, яка має чітке усвідомлення, навіщо їй потрібна військова служба.

Порядок дій після отримання виклику до військкомату

Після того як юнакові, який відноситься до категорії військовозобов’язаних, була вручена повістка, він повинен прийти у військовий комісаріат в день і час, вказаний у бланку повідомлення. Нагадаємо, що в Указі Президента від 2016 року сказано: факт того, що ви не отримали повістку, не є підставою для неявки в комісаріат. У будь-якому випадку, як тільки в країні оголошується про початок весняної або осінньої кампанії для призовників, всі юнаки призовного віку повинні прийти у військкомат протягом 10 днів.

До числа причин неявки, які можуть бути визнані поважними, відносяться тільки форс-мажорні обставини, до яких зараховані стихійні лиха, несподівана поломка транспортного засобу (потягу чи автобуса), що підтверджено документально, лікарняний лист або смерть і поховання людини з числа найближчих родичів. Інші причини будуть вважатися спробою ухилитися від служби в армії.

Наслідки ухилення від призову і служби

Якщо ви проігноруєте повістку в військкомат або не повідомте, що змінили місце проживання, вам загрожує штрафна санкція у розмірі від 85 до 119 гривень. За повторне правопорушення доведеться сплатити штраф 170-255 гривень. Особливо злісні порушники можуть бути покарані штрафом, досягає розміру 10-15 прожиткових мінімумів. До страшенним ухильникам можуть бути застосовані заходи, прописані в Кримінальному кодексі України, які включають в себе покарання аж до трирічного позбавлення волі.

Хто може отримати відстрочку?

Згідно із законодавством, деякі категорії молодих людей можуть скористатися правами на отримання відстрочки від армійської служби, або бути відразу звільненими в запас. Закон встановлює винятки для наступних категорій осіб:

– юнаки, які є єдиними годувальниками сім’ї або піклувальниками осіб, які не можуть працювати, наприклад, дітей та інвалідів;

– хлопці, які утримують двох і більше дітей, які не досягли трирічного віку;

– призовники, у яких на момент отримання повістки дружина очікує дитини;

– юнаки, які виховують дітей, що мають інвалідність, або є чоловіками жінок, віднесених до категорії інвалідів;

–  особи, які мають встановлений медичний діагноз, що дає змогу отримати відстрочку від призову на рік, або ж відразу видати розпорядження про списання у запас;

– особи, які пройшли армійську службу в іншій країні;

– юнаки, які навчаються в аспірантурі або інтернатурі на денному навчанні. Причому в цьому випадку не має значення, чи навчаєтесь ви у Внз України або будь-якої іншої країни;

– деякі категорії педагогічних і медичних працівників, службовців церкви, резервістів і поліцейських;

– особи, у яких на військовій службі загинули рідний брат або сестра;

– особи, підозрювані в здійсненні протиправних дій. Вони звільняються від армії на термін, який необхідний для проведення розслідування.

При цьому варто пам’ятати, що якщо ви не були відправлені в запас, а лише отримали можливість відстрочити поточний заклик, то вам потрібно буде з’явитися у військкомат через рік, щоб знову обгрунтувати право на його пролонгацію.

Будуть призовники-2018 відправлені в АТО?

Безумовно, саме це питання залишається самим злободенним як для самих призовників, так і для їх батьків. Згідно словами представників Генштабу України, юнаки, призвані в армію в 2018 році, не будуть допускатися на лінію фронту. Як зазначив Марк Андрусяк, який обіймає посаду заступника начальника Генштабу, цей момент прямо прописаний у нещодавно затвердженої військовій доктрині України. У цьому документі сказано, що солдати строкової служби потрапляють під дію принципу неучасті у бойових операціях.
Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову. Причому спочатку солдатів все одно повинен буде пройти учебку, і лише потім може підписати контракт зі збройними силами. Звичайно, якщо в країні буде оголошена чергова хвиля мобілізації, то призовники можуть бути відправлені в зону проведення антитерористичної операції, адже саме за причини зовнішньої агресії Україна і відновила призов до лав збройних сил.

Джерело:http://2018.pp.ua