Субсидія – це допомога від держави, тим, хто цього потребує

20.10.2021

Гроші платників податків мають витрачатись відповідально, тому передбачена перевірка наявності боргів у людини, що звернулась за субсидією. Які саме борги можуть завадити оформити субсидію? Таких випадків два.
Перший, якщо у людини є заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.
Також перешкодою для оформлення субсидії є така заборгованість у вашого члена сім’ї. Перевіряється наявність заборгованості в Єдиному реєстрі боржників. Реєстр відкритий, безкоштовний, тому можна отримати всю інформацію самостійно за посиланням – https://erb.minjust.gov.ua
З цього випадку є винятки і розраховувати на субсидію можна, якщо така заборгованість є у члена сім’ї, який:
– вважається безвісно відсутніми за рішенням суду;
– має правовий статус зниклої безвісті особи;
– є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
– відсторонений від роботи (посади) в порядку забезпечення кримінального провадження;
– перебуває під домашнім арештом або тримання під вартою.
Другий випадок – наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 340 грн на день звернення за призначенням житлової субсидії.
Органи соцзахисту отримують таку інформацію від підприємств, які надають комунальні послуги.
Винятком є наявність заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов. Наявність такої заборгованості не перешкоджає оформленню субсидії.
Якщо заборгованість зі сплати комунальних послуг виникла і опалювальний сезон вже розпочався, все рівно є можливість оформити субсидію. Житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону, якщо ви впродовж двох місяців від його початку надасте один з таких документів:
– документальне підтвердження сплати заборгованості;
– укладений договір про її реструктуризацію;
– ухвалу про відкриття провадження у справі щодо оскарження заборгованості в судовому порядку.
Якщо ви подали такі документи пізніше ніж за дві місяці після початку опалювального сезону, то субсидію зможуть призначити з місяця, що настає за тим, у якому до органу соцзахисту надійшли документи.
Міністерство соціальної політики України