Субсидії не для всіх: у Мінсоцполітики пояснили, кому допомогу не оформлять

11.03.2021

У Мінсоцполітики пояснили, що субсидії на оплату послуг житлово-комунального господарювання не зможуть отримати декілька категорій осіб. Серед них боржники і ті, хто приховує свої реальні доходи.

Про це розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю «Фактам».

В оформленні субсидії відмовлять орендодавцям, якщо вони здають майно в оренду, але при цьому не декларують доходи. Ті, хто скоїв одноразову покупку на суму понад 50 000 гривень, теж не зможуть отримати пільги. «Також ті, хто протягом року перед зверненням за субсидією придбали земельну ділянку, квартиру, будинок вартістю понад 50 тисяч гривень, власники автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше п’яти років, боржники з оплати житлово-комунальних послуг, які винні більш 340 гривень», – додала Лазебна.

Не призначається субсидія, якщо в сім’ї є повнолітні, які більше трьох місяців не платили мінімальний ЄСВ, перебуваючи при цьому за кордоном без офіційного працевлаштування. В цьому випадку є і виключення, якщо людина знаходиться за кордоном по догляду за дитиною, на лікуванні або навчанні.

Не призначають субсидії, якщо площа квартири перевищує 130 квадратних метрів, а площа будинку – більше 230 квадратних метрів. Обмеження не стосується дитячих будинків сімейного типу, прийомних та багатодітних сімей. Якщо в сім’ї є боржник по аліментах, субсидії також не дадуть. «При цьому ми розуміємо, що все різноманіття життєвих ситуацій передбачити на рівні нормативного акту неможливо. І можуть бути індивідуальні випадки, коли сім’я дійсно потребує допомоги в оплаті ЖКГ, але за деякими формальними критеріями є перешкоди», – зазначила Лазебна. У таких випадках субсидія може призначатися за рішенням комісій, пояснили в Мінсоцполітики.

Джерело:https://ua.news/ua/