Симптоми розвиваються різко: Супрун розповіла як відрізнити грип від застуди

09.01.2019

температ

Грип і застуда мають відмінності і лікуються по-різному.Висока температура на початку хвороби – ознака грипу.  Про це на сторінці в Facebook розповіла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун і пояснила як відрізнити грип від застуди. Перша відмінність полягає в тому, що застуда завжди починається поступово, а відчути слабкість або невисоку температуру можна лише за кілька днів. Симптоми грипу розвиваються різко і все починається з високої температури, слабкості, болю в очах і м’язах. Можна легко визначити коли почалася хвороба. Під час застуди температура може піднятися до 37,5 градусів і залишитися на цьому рівні. Однак, під час грипу температура тіла підвищується до 38 градусів і вище, і з’являється з самого початку хвороби. Прояви інтоксикації під час застуди практично не помітні. Застуді характерне відчуття слабкості. Під час захворювання на грип людина відчуває ломоту тіла, озноб, головний та м’язовий біль, які супроводжують хворобу з самого початку. Нежить характерний більше для застуди, а під час грипу він може бути зовсім відсутнім або з’явиться на 2-3 день.  Під час застуди кашель може викликати біль у горлі, при цьому він не дуже виражений. Однак під час грипу, це одна з головних ознак і може викликати біль у грудній клітині. Біль у горлі це одна з ознак застуди, адже для грипу він не характерний і може з’явиться лише на 3-4 день хвороби. Під час застуди біль в очах практично не відчувається, замість неї може бути відчуття “піску” в очах. Однак для грипу це характерна ознака, а саме сльозоточивість, почервоніння і світлобоязнь. Під час застуди може відчуватися задишка, проте це може бути пов’язано лише з закладеністю носа. Під час хвороби на грип задишка пов’язана з дихальною недостатністю, відчуваючи яку необхідно відразу звернутися до лікаря.

Також Супрун дала кілька порад, яких потрібно дотримуватися, якщо захворіли:

• звичайну застуду організм може побороти сам за допомогою постільного режиму і рясним питтям протягом 3-4 днів;
  • для лікування грипу або застуди зі складними ускладненнями необхідно використовувати противірусні ліки такі як озельтамівір, занамівір і балоксавір, але тільки в разі, якщо їх прописав лікар;
  • препарати, що зменшують біль у горлі або кашель лише на час можуть поліпшити стан;
  • збивати температуру дорослим необхідно лише у випадку, якщо вона піднялася до 38,5 градусів і вище, при цьому використовуючи парацетамол або ібупрофен;
  • не лікувати вірусні захворювання антибіотиками, такі види медикаментів виписують лише при бактеріальних захворюваннях, таких як пневмонія або бронхіт;
  • якщо з’явилася задишка, висип на шкірі, кровохаркання, синюшність на шкірі, нудота, діарея, біль у грудях, зниження тиску, слабкий пульс, аритмія, порушення свідомості або судоми, необхідно відразу звернутися до лікаря або викликати швидку.

Супрун радить не займатися самолікуванням і в будь-якому випадку звертатися за допомогою до лікаря, для встановлення точного діагнозу.  За останній тиждень 2018 року в Україні на грип захворіли 191 тис. осіб. При цьому епідемії грипу в країні немає. Однак, в 5 областях – Хмельницькій, Житомирській, Київській, Сумській та Одеській – перевищені епідемічні пороги, багато хворих діти. З жовтня 2018 року зафіксовано 4 летальні випадки в результаті ускладнень. У Києві спостерігається зниження захворюваності на грип.

Джерело:https://ua.112.ua.