Ситуація в енергосистемі на 8 серпня

08.08.2023

Генерація

У межах підготовки до нового опалювального сезону триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної. За добу виробництво електроенергії гідроелектростанціями перевищило планові показники на 47%.

Наслідки негоди

Внаслідок грозового шторму знеструмлено 140 населених пунктів у Волинській, Київській, Сумській, Чернігівській областях.
Найбільше постраждала Сумщина, де залишаються без світла 63 населених пункти і Чернігівщина (60 населених пунктів).
Загалом за добу енергетики заживили понад 61 тисячу споживачів. Більшість із них – це абоненти у Тернопільській, Хмельницькій, Сумській та Рівненській областях, які були знеструмлені через негоду.

Ситуація у прифронтових областях

Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. Через обстріли на Донеччині знеструмлено 7 населених пунктів. Також без світла залишається частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

У Херсоні енергетики, попри обстріли, заживили понад 100 споживачів, які були відключені через підтоплення. У місті залишаються без світла 11,3 тисячі споживачів.
Енергетики працюють над відновленням електропостачання.

Ситуація на ЗАЕС

Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,22 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Ситуація в регіонах

Внаслідок технологічних порушень без світла залишалася частина споживачів у Запорізькій області.

Експорт/імпорт

Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 7 172,00 МВт*год. Експорт відсутній.

Міністерство енергетики України