Ситуація в енергосистемі станом на 2 листопада

02.11.2023

Через негоду, обстріли та технологічні порушення без світла залишалися споживачі у 12 областях, електроенергії, яку виробляють українські електростанції, достатньо для забезпечення потреб споживачів

Генерація

Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, цілком достатньо для забезпечення потреб споживачів.

У короткотерміновий ремонт (у межах однієї доби) вийшла турбіна на одній з ТЕС.

Ситуація у прифронтових областях

Внаслідок бойових дій на Чернігівщині знеструмлено 10 населених пунктів (з них 4 – частково), на Сумщині – 57 населених пунктів (з них 11 – частково), на Харківщині – понад 18 тисяч споживачів.

Минулої доби через обстріли на Донеччині знеструмлювалося 25 населених пунктів. Також без світла залишається частина споживачів у Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській областях.

Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація. Загалом за добу енергетики заживили понад 14 тисяч споживачів. Більшість із них – у Донецькій області.

Ситуація у регіонах

Внаслідок технологічних порушень минулої доби тимчасово знеструмлювалися споживачі в Житомирській, Київській, Кіровоградській областях. Наразі всіх заживлено.

Залишаються знеструмленими також через технологічні порушення понад 1 тис. абонентів на Дніпропетровщині та 1,2 тис. – на Одещині.

Через несприятливі погодні умови залишаються знеструмленими 23 населених пункти у Дніпропетровській, Полтавській, Сумській областях. Більшість із них – на Сумщині, де знеструмлено 9 населених пунктів.

У багатоквартирному будинку в місті Боярка на Київщині виявлено витік газу з квартири, однак через відсутність доступу до житла аварійними службами було відключено весь газовий стояк – 9 споживачів. Пізніше за допомогою поліції працівники аварійної служби отримали допуск до квартири. Газопостачання споживачам було відновлено.

Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

У Херсоні минулої доби підключили 178 точок доступу, знеструмлених після підтоплення. Без світла залишаються 1020 споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

Ситуація на ЗАЕС

Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 15,68 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Експорт/імпорт

Комерційний імпорт електроенергії з Молдови та Польщі за минулу добу склав 2 456 МВт*год. Експорт до Молдови – 1 178 МВт*год.

енерго

За інформацією Міністерства енергетики України