Ситуація в енергосистемі станом на 20 жовтня

20.10.2023

Ситуація в енергосистемі станом на 20 жовтня:

ГЕНЕРАЦІЯ

Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, цілком достатньо для забезпечення потреб споживачів.

Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

Окупанти продовжують тероризувати прифронтові та прикордонні з рф території. Через обстріли на Донеччині знеструмлювалися 4 населені пункти, на Дніпропетровщині – 2 населені пункти. Також без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Загалом за добу енергетики заживили 16,5 тисячі споживачів. Більшість із них – це абоненти в Донецькій та Запорізькій областях.

СИТУАЦІЯ У РЕГІОНАХ

Внаслідок технологічних порушень є знеструмлені споживачі у Запорізькій та Одеській областях. Через несприятливі погодні умови без світла залишається частина споживачів у Київській області.

НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

У Запоріжжі заживили багатоквартирний будинок, який було знеструмлено внаслідок нещодавньої ракетної атаки. Світло повернули для всіх споживачів.

НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

У Херсоні минулої доби підключили 22 точки доступу, знеструмлені після підтоплення. Без світла залишаються 1,5 тис. споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС залишається стабільним і становить 15,71 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 522 МВт*год. Експорт до Словаччини – 1 000 МВт*год.

393771553 741038208065007 3915648608508972857 N