Триває щорічна планова кампанія протиепізоотичних заходів на пасіках

25.04.2023

Висока продуктивність пасік залежить від збереження здоров’я бджіл. Найефективніший спосіб підвищення продуктивності бджільництва – профілактика хвороб бджіл. З цією метою ветеринарними фахівцями проводиться моніторинг епізоотичної ситуації щодо хвороб бджіл (нозематозу, акарапідозу, вароатозу та ін.), клінічний огляд бджолосімей, відбір проб для проведення лабораторних досліджень тощо. Зокрема Держпродспоживслужба України розробила алгоритм дій, яким покроково роз’яснено, як діяти та на що треба орієнтуватися пасічникам.

Цьогоріч проведення планової кампанії протиепізоотичних заходів на пасіках триває до 15 травня 2023 року. Ознайомитися з графіком заходів можна за цим посиланням.

Зазначимо, що у випадку погіршення погодних умов питання проведення протиепізоотичних заходів необхідно уточнювати безпосередньо в районних державних лікарнях ветеринарної медицини.

Pasika 24 04 2023 11

Головне управліня Держпродспождивслужби в Кіровоградській області

Довідково за інформацією  Agravery.com

1. Сплата коштів за проведення клінічного огляду бджолосімей відбувається відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96.

2. Кошти сплачуються лише за ту кількість бджолосімей, яка була фактично оглянута спеціалістами Держпродспоживслужби.

3. Клінічний огляд бджолосім’ї включає в себе візуальний огляд спеціалістом ветеринарним медицини гнізд бджіл (в середині вулика), їх розплоду – 2-3-х стільників (рамок), спостереження за їх поведінкою з метою виключення або встановлення підозри на інфекційні, паразитарні чи незаразні хвороби.

4. У випадку якщо фахівці Держпродспоживслужби не мають відповідних навичок поводження з бджолами для проведення клінічного огляду самостійно, такий огляд можна провести під контролем пасічника.

Сплата коштів за проведення фахівцями Держпродспоживслужби клінічного огляду бджолосімей відбувається відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13.02.2013 № 96.

Наказом визначено, що розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, розраховуються виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня календарного року.

Також повідомляємо, що розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби визначені без урахування податку на додану вартість, який справляється відповідно до Податкового кодексу України і є однаковими для всіх регіонів України.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2023 року становить – 2684 грн. Таким чином, на сьогоднішній день вартість клінічного огляду бджолосімей без урахування ПДВ становить:  1-10 бджолосімей – коефіцієнт  0,02137 (57,35 грн за бджолосім’ю); 11-20 бджолосімей – коефіцієнт 0,25698 (689,73 грн за пасіку); 21-50 бджолосімей – коефіцієнт 0,31408 (842,99 грн за пасіку); 51-100 бджолосімей – коефіцієнт 0,35977 (965,62 грн за пасіку); за кожні наступні 100 бджолосісей – коефіцієнт 0,28553 (766,36 грн).