У Кропивницькому проходить форум щодо реформування місцевого самоврядування

Img 1266(1)

Сьогодні, 14 червня, в примішенні обласного академічного театру імені Кропивницького, пройшов форум “Реформа місцевого самоврядування та національної політики: можливість для громад та регіонів”.

Відзначимо, що серед присутніх були голови різних ОТГ Кіровоградщини, а також запрошені гості з Черкаської області. Ну а на початку заходу з вітальними словами залу виступили голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, очільник обласної ради Олександр Чорноіваненко та міський голова Кропивницького Андрій Райкович. Представники обласної та міської влади розповіли про необхідність реформи місцевого самоврядування, відзначили головні позитивні риси та наголосили на недоліках ОТГ.
Після цього розпочалася перша пленарна сесія під назвою “Чотири роки реформи місцевого самоврядування у регіональному вимірі”.
Власним досвідом та досягненнями поділився заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань. За його словами, найбільш вдалим проектом децентралізації стала Березняківська ОТГ.
До дискусії також запросили народного депутата України Дмитра Лінька (фракція Радикальної партії Олега Ляшка).

Img 1243(5)

Перш за все, головне – це відродити українські села і дати їм шанс на життя! Саме така мета створення громад.
Говорячи про позитивні та негативні особливості об’єднання громад. Реформу впроваджено зовсім нещодавно, тому у будь-якому випадку будуть певні проблеми та питання. Найчастіше, проблеми виникають у двох сферах – медицина та освіта. Територіальні громади не завжди впевнені чи матимуть змогу утримувати лікарні, ФАПи та школи. Але попри це, деякі громади на власному досвіді доводять, що реформа працює успішно, і потрібно лише правильно побудувати роботу. Децентралізація – це не лаквідація, а переформатування органів влади. Також, важливим аспектом є недостатня законодавча база, у тому числі це стосується передачі земель у власність ОТГ. Тому, у першочерговому порядку, парламент має врегулювати ці питання, аби надати громадам усі важелі для розвитку. У нас немає часу на помилки, необхідно почути людей і діяти!, – говорить нардеп Лінько.
Зазначимо, що подібні форуми проходять по всій країні за підтримки Міністерства регіонального розвитку.