У Кропивницькому урочисто відзначили 1030-річчя хрещення Київської Русі – України

26.07.2018

1030 хрещення

24 липня  в обласному центрі біля пам’ятника Янголу-охоронцю України відбувся спільний молебень з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України.
Його провели: керуючий Кіровоградською єпархією Української Православної Церкви – Митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф, керуючий Кіровоградською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату – Єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, заступник старшого пресвітера обласного Об’єднання Церков по Кіровоградській області Євангельських Християн-Баптистів Олександр Чурілов, настоятель Свято-Володимирського Храму Української Автокефальної Православної Церкви міста Кропивницького Митрофорний протиієрей Йосип, протопресвітер Кіровоградської Української греко-католицької Церкви, настоятель храму Різдва Святого Івана Хрестителя – отець Іван, настоятель релігійної громади Римо-Католицької церкви парафії Святого Духа міста Кропивницького – отець Християн, регіональний пастор Церкви християн адвентистів сьомого дня Сергій Сугак та старший пресвітер Кіровоградського обласного об’єднання Української Церкви Християн Віри Євангельської (п’ятидесятники) Володимир Бровка. У молебні взяли участь жителі міста, представники релігійних громад області, громадських організацій, керівництво міста Кропивницького та області.
1030 років тому київський князь Володимир Великий обрав доленосне рішення – прийняв хрещення від Константинополя та створив українську церкву, яка згодом стала «матір’ю» для Московського патріархату.
Сьогодні, коли з боку Росії здійснюється зовнішня агресія, для України надзвичайно актуальним є питання створення єдиної помісної православної української церкви, адже армія – боронить землю, мова – боронить серце, а віра – боронить душу українців. Тож, сьогодні в багатьох містах Україні люди моляться за єдину помісну церкву, за суверенну і незалежну українську державу.
Джерело:http://kr-admin.gov.ua