У Мінрегіоні дозволили узаконити самовільні будівництва: що це дасть українцям

Самовільне будівництво

У Мінрегіоні оголосили про запуск механізму «будівельної амністії» для дачних і приватних будинків, які були збудовані без дозвільних документів. «Цього рішення чекають дуже багато громадян, кожне п’яте звернення до ДАБІ сьогодні – з приводу «будівельної амністії». Вже днями Мін’юст оприлюднить наказ Мінрегіону про порядок обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів», – повідомив наприкінці серпня міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко. Наразі українці вже можуть готувати документи для узаконення своїх самовільних будівництв. До слова, також у планах Мінрегіону до кінця року перевірити 16 будівельних нормативів.

Експерт у сфері нерухомості Олег Приходько пояснив, що чергова будівельна амністія – це і потрібний, і вимушений крок. За його словами, ця дія з боку держави має кілька важливих аспектів. Важливим моментом у цьому процесі є те, що під амністію потрапляють будинки, дачні та/або садибні будинки, гаражі, які були збудовані до 2015 року й мають площу не більш ніж 300 квадратних метрів. Тобто йдеться не про про самобуд багатоповерхових житлових будинків і комплексів. «Процес узаконення спрямований не на злісних і системних порушників, а на несвідомих або легковажних громадян, які чи то через незнання, чи то за сформованих життєвих обставин стали заручниками власної легковажності», – зазначив Приходько.

«Перше – це крок назустріч своїм громадянам у приведенні до законних норм їхнього вчорашнього самобуду», – додав він.Будь-яка влада завжди думає про свій рейтинг, і такий простий крок назустріч частині своїх виборців – це, однозначно, позитив.По-друге, це вигідно для країни, уточнив фахівець. Відповідно до Податкового кодексу України, оподаткуванню підлягають приватні будинки та будівлі загальною площею понад 120 квадратних метрів, а це означає, що будівельна амністія збільшить обсяг оподатковуваних квадратних метрів і, як наслідок, зростуть податки до казни держави, підкреслив він.

«По-третє, узаконену нерухомість можна законно продати. Очевидно, що будь-який будинок із документами коштує значно дорожче, ніж самовільне будівництво без будь-якого проекту. Подорожчання об’єкту продажу – це прямий зиск для його власника», – наголосив експерт.

Уже під час продажу держава отримає щонайменше 1% державного мита від суми угоди й до Пенсійного фонду також буде перерахований 1% від суми, уточнив він.

«І вже як другорядна вигода – заробіток нотаріусів, які також платять податки державі від своєї діяльності», – додав Приходько.На його думку, ще один позитив у тому, що узаконений самобуд – це можливість отримання поштової адреси й використання її як місця реєстрації.«А це все, що випливає з цього, – приналежність до районних дитячих садків, школ, поліклінік, соціальних служб, виборчих дільниць тощо», – констатував він. Також введені в експлуатацію об’єкти нерухомості необхідно в законний спосіб підключити до муніципальних мереж – електрика, газ, вода, каналізація, звичайно, там, де це можливо.«Це, своєю чергою, обсяги, тарифи й прозора оплата за отримані послуги й використані енергоресурси», – акцентував фахівець.

За його словами, зменшення різних білих плям і приведення до законних норм усіх сфер життя країни – це ознака цивілізованого розвиненого суспільства.

«Такі дії – це показник того, що Україна прагне до цивілізованого суспільства європейських народів», – підкреслив він.

Слідом за такими кроками держави з лібералізації деяких процедур підуть кроки з накладення штрафів і приписів щодо знесення незаконних об’єктів, зазначив експерт.«Поки є шанс скористатися сприятливим періодом і закрити всі питання з узаконення своєї нерухомості», – резюмував Олег Приходько.

Джерело:https://www.slovoidilo.ua