У ПФУ повідомили, що буде з субсидіями на електроенергію після підвищення тарифів

08.06.2023

У червні в Україні підвищили тарифи на електроенергію. Для багатьох громадян актуальним стало питання, чи зміниться якось на цьому фоні розмір субсидій. У ПФУ повідомили, що розмір виплат залежатиме від кількості поданих заяв.

За словами голови правління ПФУ Євгена Капінуса, підвищення тарифів не повинно вплинути на розмір субсидій у неопалюваний сезон. Він додав, що перерахунок виплат відбувається автоматично, тому коли ПФУ отримає нові рахунки за електроенергію, субсидіантам перерахують компенсації за комуналку.

Розмір субсидії на наступний опалювальний сезон визначатиметься відповідно до кількості поданих заяв на оформлення субсидії, додали у ПФУ.

У свою чергу заступник голови Мінсоцполітики Дар’я Марчак заявила, що у зв’язку з підвищенням тарифів на електроенергію з 1,44 грн/кВт-год до 1,68 грн/кВт-год, а також тарифів на воду, розмір субсидії зросте пропорційно до підвищення. Таким чином, малозабезпечені сім’ї, які отримують субсидії, не повинні або майже не повинні будуть відчути на собі зростання тарифів.

Подати документи на отримання субсидії громадяни можуть у будь-який період року. Якщо ваша сім’я витрачає на комунальні послуги 15% і більше свого щомісячного прибутку, то швидше за все вам не відмовлять у допомозі. Перешкодами для призначення субсидії можуть стати будь-які борги, надмірна житлова площа, великі покупки за останній час, наявність додаткової нерухомості.

Джерело: Today.ua