У ПФУ розповіли, чи вважатиметься період служби у ЗСУ пільговим стажем

04.09.2023

Наразі чимало українців мобілізовані до лав ЗСУ. І хоча війна триває, та люди вже переймаються турботами  майбутнього мирного життя. Отож, військових турбує, як зараховуватиметься до стажу період їхньої служби. Зокрема, у ПФУ пояснили, чи зарахують період служби у ЗСУ як пільговий стаж. Про це пишуть на One.ua

Фахівці Пенсійного фонду відповіли на запит шахтаря, який наразі служить у ЗСУ. Чоловік каже, що його мобілізували у березні минулого року. Отож, розпочав гірник військову службу практично ще на початку війни. Відповідно його турбує, чи зарахують йому службу у ЗСУ як шахтарський стаж.

Експерти зазначили, що стаж на період військової служби зараховуватиметься як пільговий лише у випадку, якщо громадянин до мобілізації працював за професією, яка передбачає такі пільги. Отож, якщо людина офіційно працювала на шкідливій та небезпечній роботі, то це враховуватиметься під час зарахування у страховий стаж періоду служби в ЗСУ.

Проте є і тут певні нюанси. Період служби не має бути довшим за період роботи, передбачений для пільгових професій законодавством. Такі норми діють відповідно до статті 8 Закону “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Також у ПФУ вирішили нагадати, що право на призначення пільгової пенсії повинно бути підтверджено відповідної довідкою, яку надає роботодавець. Отож чоловікові потрібно отримати таку довідку на підприємстві, де він працював. У такому документі має бути зазначено, що громадянин справді працював на шкідливій роботі та здобув достатньо стажу для призначення пільгової пенсії.

Звісно, підприємство на момент призначення пенсії може знаходитись на тимчасово окупованій території. У такому випадку є можливість отримати відомості про стаж людини з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Джерело: One.ua