У програмі «Доступні кредити 5-7-9%» відбулися зміни

13.01.2021

З 28 грудня 2020 року відбулися зміни у програмі «Доступні кредити 5-7-9%».

Так, підвищено максимальний рівень річного доходу МСП до еквівалента 20 млн євро.

Лібералізовано умови кредитів: строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років; відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12 місяців; зменшується перший внесок в реалізації інвестиційного проєкту (10% для діючого бізнесу та 15% – для стартапів);

Пом’якшено умови для рефінансування кредитів: тепер підприємцям достатньо зберегти 50% фонду оплати праці і 50% персоналу (станом на 1 березня 2020 року).

Для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановлено компенсацію процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних, а для кредитів рефінансування встановлюється компенсація процентів до 3% річних після 31 березня 2021 року.

Врегульовано можливість поєднання державної підтримки за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з державною підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок місцевих ресурсів.

Довідково: урядова програма “Доступні кредити 5-7-9%” стартувала з 1 лютого 2020 року. Надання трьох можливих ставок залежить від розміру бізнесу та терміну його діяльності.

За матеріалами сайту https://www.ukrinform.ua/