У селі на Кіровоградщині заощаджують на опаленні дитсадка газом, утепливши будівлю

03.10.2022

Утеплення будівлі зменшує витрати на опалення на 25% – так порахували у дитячому садку села Велика Северинка Кропивницького району Кіровоградської області й утеплили стіни та замінили старі вікна на пластикові. У такий спосіб економитимуть споживання газу в опалювальний період – розповів Суспільному начальник відділу освіти Великосеверинівської сільради Роман Пілюгін.

Будівлю дитячого садка у селі Велика Северинка опалюють газом. Батареї на кінець вересня поки холодні. Коли почнуть опалювальний сезон, залежатиме від погоди. Зі слів директорки Ірини Кривоніс, споживання газу контролюють, але мають дотримуватись температурного режиму: Є норма, затверджена санітарним регламентом дошкільного закладу і залежить від віку дітей. В меншій групі температура повітря має бути 22 градуси, у середній групі – 20, у старшій – 18-20, в коридорі – 20, у музичному залі – до 18 градусів”.

За інформацією начальника відділу освіти, минулий опалювальний сезон у дитсадку обійшовся у 123 тисячі гривень: “Газ закуповували по 16 гривень 60 копйок за кубометр. З січня 2023 року, можливо, будуть інші ціни, тому прогнозувати вартість цього опалювального сезону дуже складно”.

Якщо ціна газу зміниться, сказав, думатимуть про відмову від нього: “Ми ще не прораховували перехід на альтернативне опалення, адже нині в країні є проблема і з вугіллям, і з дровами”.

Зі слів Романа Пілюгіна, в умовах воєнного стану будуть економити газ: “На кожен заклад бухгалтерія встановлює ліміти. Щомісяця нам подають інформацію – чи вклалися. Якщо ні, то з’ясовуємо причини. Але такі обмеженння у нас є”.

Підрахувати вартість переходу, наприклад, з газу на вугілля і наскільки це вигідно, нині не можуть, бо змінюються ціни.

Суспільне Кропивницький