У Великій Северинці хвилиною мовчання вшановано пам’ять жертв «Великого терору» 1937-1938 років

02.11.2017

Сьогодні у бібліотеці відбулася година пам`яті “Мої земляки заарештовані, засуджені, розстріляні історією”, присвячена 80-роковинам Великого терору.  Вклонитися пам’яті   загиблих співвітчизників, репресованих і вбитих комуністичним режимом, прийшли представники сільської ради, громадськості. Розпочала захід  директор сільського Будинку культури Тетяна Кравченко з наведення достовірних фактів  політичних репресій на території нашого району та  сільської ради. У своєму виступі вона також зазначила, що «Вшанування жертв політичних репресій це перш за все утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Цей день – трагічний і водночас повчальний урок нашої історії. Урок, що вчить націю бути сильними і згуртованими та будувати високо демократичну державу. Великий терор – це масштабна кампанія масових репресій громадян для ліквідації реальних і потенційних опонентів, залякування населення.  За даними Українського  інституту національної пам’яті, за період «Великого терору» на території УРСР було засуджено 198 тис. 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу». Завідувач бібліотеки Людмила  Нікітчук презентувала книжкову виставку художньої, документальної та історико-краєзнавчої літератури, архівних документів на тему політичних репресій 1937-1938 років та розповіла про наших земляків, які стали жертвами  тоталітарного режиму – Бевза Семена Панасовича, Дишлового Володимира  Григоровича, Журавля Микити Семеновича, Коваленка Олександра Дмитровича та багато інших.   Згадавши кожного поіменно та запаливши свічку,  Людмила Нікітчук  закликала  вшанувати їх  пам’ять хвилиною мовчання.  Вічна їм пам’ять.

Людмила Нікітчук