У водоймах Кіровоградської області встановлено заборону на вилов риби у зимувальних ямах

26.10.2023

З 01 листопада 2023 року в водоймах Кіровоградської області розпочнеться осінньо-зимова заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Заборона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони.
Посилання на Наказ Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Кіровоградській області з переліком зимувальних ям : https://kr.darg.gov.ua/files/13/NAKAZ-174.pdf
 З метою забезпечення охорони та створення сприятливих умов для зимівлі водних біоресурсів територіальними управління Держрибагентства видано відповідні накази. У них зазначено перелік та межі зимувальних ям, де вилов риби заборонено.
 За вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.
 Закликаємо рибалок бути відповідальними та дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просимо невідкладно повідомляти на «гарячу лінію» Кіровоградського рибоохоронного патруля : (095) 198-75-77.
 Довідково:
З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.