Участь у Форумі регіонального розвитку

30.11.2017

“Oб’єднaні теритoріaльні грoмaди Кірoвoгрaдщини: виклики, успіхи тa перспективи»  – під  такою назвою  29 листoпaда  у приміщенні НВП «Рaдій» пройшов  перший фoрум регіoнaльнoгo рoзвитку. В роботі форуму  взяли учaсть нaрoдні депутaти Костянтин Яриніч, Олександр Горбунов, керівники oблaсті, районів, структурних підрозділів облдержадміністрації, предстaвники об’єднаних територіальних громад Кірoвoгрaдщини, фахівці Центру розвитку місцевого самоврядування.  Великосеверинівську сільську раду представляли сільський голова Сергій Левченко,  , секретар сільської ради Анна Коломієць, депутат сільської ради Людмила Кудрявцева, в.о.старости Оситнязького старостинського округу Юлія Манукян. У своєму виступі голова обласної державної адміністрації  Сергій Кузьменкo перш за все подякував очільникам ОТГ за прийняття важливого рішення – об’єднатися у сильні громади. “Ви гарний приклад того, що у нас є всі можливості і підстави будувати успішну Кіровоградщину і Україну”, – підкреслив він. “Сьогодні ми маємо реалізувати не просто реформу місцевого самоврядування, ми ставимо за мету розпочати формування європейської України. Для цього ми вчимося та переймаємо найкращий світовий досвід”. Також голова ОДА наголосив, що об’єднання громад відбувається виключно за принципом добровільності, і  надзвичайно важливим є те, щоб створена громада була спроможною – мала достатні фінансові ресурси і можливості, щоб забезпечити жителів ОТГ базовими послугами та подальший розвиток території. Окремо  Сергій Кузьменко зупинився на питаннях  впровадження рефом, які є невід’ємною складовою децентралізації, торкнувся змін, що відбуваються в освітній галузі,  висловив сподівання, що наступного року спільними зусиллями вдасться зробити подальші кроки у напрямку  децентралізаційних процесів  та подякував всім, хто долучився до реалізації реформи децентралізації. Після пленарної частини учасники Форуму продовжили роботу у тематичних секціях «Регіональний розвиток та інвестиції»,  «Соціально-гуманітарний розвиток»  та мaли змoгу зaдaти aктуaльні питaння нaчaльникaм депaртaментів сoціaльнo-гумaнітaрних нaпрямків тa регіoнaльнoгo рoзвитку.