Україна вводить нову систему з базовою військовою підготовкою

13.06.2024

З 18 травня 2024 року, в Україні діє новий законодавчий акт № 3633-ІХ, який заміняє традиційну строкову службу на базову загальновійськову підготовку (БЗВП) та базову військову службу (БВС). Закон спрямований на підвищення ефективності військової підготовки та обороноздатності країни.
Ключові положення нового закону:
Базова загальновійськова підготовка (БЗВП): БЗВП стане обов’язковою для всіх студентів-чоловіків, що навчаються у вищих навчальних закладах. Жінки можуть проходити БЗВП за бажанням. Підготовка розпочнеться з 1 вересня 2025 року і буде проводитися у військових навчальних закладах, навчальних підрозділах закладів вищої освіти та інших спеціалізованих установах.
Базова військова служба (БВС): Чоловіки, а за бажанням і жінки, направлятимуться на БВС після досягнення 18 років і до 25 років. БВС є наступним кроком після БЗВП та включає практичну військову підготовку.
Вимоги до державної служби та місцевого самоврядування: ті, хто бажає працювати на державній службі або в органах місцевого самоврядування, не можуть вступити на службу без проходження БЗВП, крім осіб, визнаних непридатними за станом здоров’я.
Порядок направлення на базову військову службу: Процес включає медичний огляд, професійно-психологічний відбір, засідання комісії та прибуття за призначеним місцем та часом.
Детальніше про впровадження та основні положення нового закону читайте за посиланням