Ураган

14.04.2018

Ураган – це вітер великої руйнівної сили і значної тривалості,швидкість якого понад 29 м/сек. і більше. Оцінюється сила вітру в балах згідно зі шкалою Бофорта.

Небезпечні фактори урагану:

травмування, а інколи і загибель людей;

руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їх верхніх поверхів і дахів; перекидання телеграфних стовпів, виривання дерев та утворення завалів; знищення садів та посівів на полях.

З отриманням штормового попередження слід негайно провести запобіжні роботи:

– зміцнити недосить стійкі конструкції, зачинити двері, вікна, приміщення на горищі, люки, вентиляційні отвори, ворота у виробничі та тваринницькі приміщення; припинити всі зовнішні роботи;

– великі вікна і вітрини необхідно оббити дошками;

– шибки заклеїти смужками паперу або тканини, а якщо можливо, вийняти;

– двері і вікна з підвітряної сторони залишити відкритими, щоб урівноважити внутрішній тиск у будівлі;

– з дахів, балконів, лоджій прибрати предмети, які при падінні можуть травмувати людей;

– по можливості відімкнути комунально-енергетичні мережі, відкрити допоміжні люки для пропускання води;

– з легких та старих будівель перевести людей у більш міцні або укрити в захисних спорудах цивільного захисту;

– запастися електричними ліхтарями, газовими лампами, свічками; створити запас води та продуктів харчування на 2-3 доби, запастись медикаментами та перев’язувальними матеріалами;

– увімкнути радіоприймачі та репродуктори: по них будуть передаватися повідомлення органів цивільного захисту.

Під час урагану:

Знаходячись у будинку, остерігатися поранень осколками скла, що розлітається. Для цього потрібно відійти від вікон і встати впритул до простінку. Можна використовувати також міцні меблі. Найбільш безпечним місцем є сховища цивільного захисту, підвали або внутрішні приміщення перших поверхів цегляних і кам’яних будинків.

Не виходити на вулицю одразу ж після послаблення вітру, тому що через декілька хвилин порив може повторитися. Якщо це все-таки необхідно, то потрібно триматися подалі від будівель і споруд, високих парканів, стовпів, дерев, щогл, опор.

ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ, що найчастіше під час урагану та штормового вітру люди отримують травми від уламків скла, шиферу, черепиці, шматків покрівельного заліза, зірваних дорожніх знаків, всіляких вивісок, деталей фасадів і карнизів будинків.

Остерігайтесь:

частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях;

обірваних дротів від ліній електромереж;

розбитого скла та інших джерел небезпеки.

Якщо ураган застав вас на відкритій місцевості, то найкраще заховатись у канаві, яру, ямі чи будь – якій заглибині: лягти на дно заглибини і міцно притулитися до землі.

Небезпечно заходити до старих і пошкоджених будівель: вони можуть обвалитися від натиску вітру. Не торкатися обірваних електропроводів: вони можуть перебувати під напругою. Якщо ви їдете автомобілем – зупиніться. Виходьте і швидко ховайтесь у міцній будівлі або на дні будь – якого заглиблення. Заборонено знаходитися на шляхопроводах, наближатися до місць зберігання легкозаймистих або небезпечних хімічних речовин. Головна умова виживання – не піддаватися паніці, діяти свідомо і грамотно, утримувати інших від необачних дій, надавати допомогу постраждалим.