Уряд ініціює законодавчі зміни на підтримку фермерських господарств

09.09.2020

Аби стимулювати розвиток фермерських господарств Уряд схвалив та зареєстрував в Раді законопроект № 4046 від 03.09.2020 р. Про це йдеться на сайті https://buh.ligazakon.net/ua.

Ним пропонують:

– унормувати склад земельних ділянок фермерських господарств;

– визначити коло отримувачів державної підтримки через Український державний фонд підтримки фермерських господарств;

– уточнити деякі поняття щодо визначень виду фермерського господарства;

– запровадити державну підтримку фермерському господарству, голова якого має вік до 35 років (включно), що надасть можливість сільській молоді реалізувати свої підприємницькі ініціативи.

Також наголошують, що сьогодні право на постійне користування земельними ділянками хоч і вважають правомочним, але законодавчо не врегульовано передачу цих земель у власність фермерського господарства чи відображення в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно щодо підтвердження права власності або користування земельною ділянкою фермерським господарством, засновник чи голова якого має акт на право постійного користування землею. Така ситуація зумовлює обмеженість господарства приймати активну участь в державних програмах підтримки та доступу до фінансових кредитних ресурсів банків. Тож цю ситуацію також вирішує розроблений законопроект.