Уряд послабив карантин в Україні – що змінилося?

16.06.2021

Кабінет міністрів прийняв рішення щодо  послаблення карантину. Так, дозволено проведення масових, зокрема культурних, спортивних, розважальних, релігійних, соціальних та інших заходів (у тому числі в закладах громадського харчування, нічних клубах) за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 2/3 місць.

Приймати відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури дозволено з наповненістю кінозалів або залів понад 2/3 місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами і одним порожнім рядом) або понад 50% місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку, зокрема для груп із двох осіб) у кожному окремому залі.

Дозволили також діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій. До того ж скасовано обмеження часу роботи закладів громадського харчування та скорочено відстань між столиками до 1,5 м (раніше було 2 м).

Заклади, що надають послуги з розміщення (наметові містечка, трейлерні парки, бунгало тощо) зможуть працювати в усіх зонах, окрім червоної. Однак, якщо область потрапляє до помаранчевої чи червоної зони, можливі посилені заходи контролю та додаткові обмеження.

Крім того, уряд взагалі скасував обмеження на кількість учасників масових заходів, якщо в усіх відвідувачів є негативний тест на коронавірус, який зробили не пізніше, як за 72 години до події, або ж якщо відвідувачі мають підтверджуючий документ про отримання повного курсу вакцинації.

карантин культура

Пам’ятайте! Послаблення карантину не скасовує безпеки щодо COVID-19

Підготовлено за матеріалами сайту головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області http://kr.consumer.gov.ua/