Увага! Податковий борг до 3060 гривень – без вручення вимоги

19.12.2023

У Головному управлінні ДПС у Кіровоградській  області звертають увагу платників податків, що у разі наявності у них податкового боргу до 3060 грн (тобто 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) податкові вимоги на такі суми не надсилаються (не вручаються), а заходи спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу не застосовуються. Право податкової застави щодо таких сум не застосовується.

При цьому, на суму узгодженого грошового зобов’язання, несплачену у встановлений Податковим кодексом України (далі – ПКУ) строк, нараховуються пеня та штрафні санкції.

Якщо податковий борг зросте до 3061 грн, вмикається стандартний механізм стягнення податкового боргу. Строк давності, визначений пунктом 102.4 ПКУ, для стягнення податкового боргу, розпочинається з дня виникнення податкового боргу в сумі понад 3060 гривень.

Тобто, платники із сумами боргу до 3060 гривень, які не отримали податкової вимоги, можуть не звернути увагу на його наявність та накопичувати борг за рахунок штрафних санкцій, які застосовуються за несвоєчасну сплату податків.

Тому закликаємо платників самостійно стежити за наявністю чи відсутністю боргу та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов’язань.

Інформацію про стан розрахунків с бюджетом можна отримати в Електронному кабінеті, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua/, або через вебпортал ДПС після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.