Увага сказ!

17.09.2018

Beshenstvo 2 770x470

   Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області повідомляє, що з початку 2018 року по Кіровоградському району зареєстровано 15 випадків небезпечного для людини та тварин захворювання – сказу. Останній випадок сказу 08.09.2018р. був зареєстрований в с. Аджамка, Кіровоградського району.

Сказ – гостре вірусне захворювання всіх теплокровних тварин, яке характеризується ураженням центральної нервової системи, нападами крайнього нервового збудження і розвитком паралічів і завжди закінчується летально. Хворіють тварини всіх видів і людина.

Сказ характеризується змінами у поведінці. Тварина виглядає сумною, пригніченою, забивається у темні кутки або в конуру, неохоче реагує на оклик господаря. В інших випадках тварина надто смиренна, не відходить від господаря, намагається лизати йому руки, обличчя (слина в цей час вже містить вірус). Поступово наростає агресивність, зникає відчуття страху, характерним є нестримний рух вперед. Напади буйства, які тривають декілька годин, змінюються періодами пригнічення, коли знесилена тварина нерухомо лежить. Але будь-яке подразнення викликає новий напад буйства. Нерідко спостерігаються напади судом. Розвивається параліч м’язів кінцівок, тулуба. Загальна тривалість хвороби – 8 – 11 діб, але нерідко смерть наступає вже через 3 – 4 доби.

Фахівцями Кіровоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини на території Кіровоградського району сумісно з представниками сільських рад активно проводиться щеплення домашніх тварин проти сказу.

Власники домашніх тварин зобов’язані надавати своїх улюбленців для огляду, діагностичних досліджень, профілактичних щеплень та обробок на вимогу посадових осіб Кіровоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

У разі відмови від проведення заходів власник тварини може бути притягнутий до відповідальності за правопорушення в галузі ветеринарної медицини з накладанням штрафу відповідно до закону. Сплата штрафів не звільняє юридичних та фізичних осіб від усунення у порядку, встановленому законодавством, допущених порушень і відшкодування завданої ними шкоди.

За інформацією щодо можливості вакцинації домашніх тварин проти сказу та при появі підозрілої на сказ тварини необхідно звертатися до Кіровоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за адресою: вул.Бобринецький шлях, 6, м.Кропивницький, тел. (0522) 33-85-70; +380990425237.

Своєчасне щеплення проти сказу собак, котів та інших тварин забезпечує ліквідацію захворювання на сказ в районі та допоможе зберегти Ваше життя та життя Ваших тварин.