До уваги власників земельних ділянок!

26.02.2018

До уваги власників земельних ділянок!

Кіровоградське відділення Кропивницької ОДПІ повідомляє, що Законом України від 17.12. 2017 року  №2245УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення  збалансованості  бюджетних надходжень  у 2018 році» до Податкового кодексу   України (далі ПКУ) внесено зміни в оподаткування  пільгових категорій фізичних осіб-платників земельного податку. Змінами  внесеними до п.281.2 статті 281 ПКУ скасовані обмеження  застосування пільги до однієї ділянки із сплати земельного податку фізичним особам. Тобто, з 01.01. 2018 року  звільнення від сплати податку  за земельні ділянки, передбачене для категорій осіб, які визначені п. 281.1 статті 281  ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом  використання  у межах граничних норм.  Якщо фізична особа, визначена п. 281.1. статті 281 ПКУ, має у власності декілька  земельних ділянок одного виду використання  і загальна площа таких ділянок  перевищує граничні нори відведення, то така особа до 1 травня  поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого  органу за місцем знаходження  земельної ділянки про самостійне обрання /зміну земельних ділянок для застосування пільги.  Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного)  періоду, у якому подано таку заяву.

         Тобто, якщо з 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу заяву про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги, то у поточному році  оподатковуються всі земельні ділянки, які є у її власності.   Якщо заява   про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги подано до контролюючого органу після 1 травня  поточного року , то пільга  починає застосовуватися  до обраних  земельних ділянок з наступного податкового (базового) періоду.

         У зв’язку з цим власникам земельних ділянок  на території сільської ради  об’єднаної територіальної громади необхідно до 1 травня 2018 року подати  заяву  про самостійне обрання/зміну земельних ділянок  для застосування пільги до Кропивницької ОДПІ за адресою м. Кропивницький, вул. Глинки, 2.