В Кіровоградському районі проводиться осіння пероральна імунізація м`ясоїдних тварин

04.10.2018

ымун

Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області інформує, що відповідно до розпорядження Головного державного ветеринарного інспектора України від 03 вересня 2018 року № 100 щодо проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в Україні, виконання плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2018 рік та враховуючи складну епізоотичну ситуацію зі сказу тварин в жовтні поточного року на території Кіровоградського району розпочинається кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Наголошуємо, що приманка є безпечною для людей і тварин. Вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з запахом м’ясокісткового борошна, всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу. Дані заходи мають забезпечити створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, які є основними розповсюджувачами збудника сказу. На сьогодні працівники Кіровоградської районного державної лікарні ветеринарної медицини спільно з представниками сільських рад та ОТГ вручну розкладають приманки з вакциною. На території сільських рад району поза населеними пунктами брикети розкидають поблизу місць проживання лисиць.

Держпродспоживслужба району звертається до жителів з проханням: у разі виявлення приманок не беріть їх руками і не переміщуйте з місць розкладання. Під час лісових прогулянок з дітьми слідкуйте, щоб вони не торкалися брикетів.

Відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Кіровоградського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби  в Кіровоградській області