В області проходить моніторинг тимчасових екзаменаційних центрів

07.07.2022

Спеціалісти Держпродспоживслужби в Кіровоградській області в складі робочих груп беруть участь в обстеженні закладів освіти, на базі яких цього року проходитиме Національний мультипредметний тест. Зокрема фахівці надають консультативно-інструктивну допомогу з питань організації та дотримання протиепідемічних заходів під час тестування.

Нагадаємо, що згідно з постановою Кабміну № 1236 з метою запобігання поширенню СOVID-19 на території України продовжено дію карантину до 31 серпня 2022 року. Водночас рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні тестування визначені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 24.

Відтак звертаємо увагу керівників закладів, на базі яких буде проходити тестування, та відповідальних осіб на необхідність дотримання таких вимог:

• організувати місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками, дозволеними до використання МОЗ України, на вході до будівлі, де буде проводитись Тест,
  • забезпечити в пунктах проведення Тесту наявність інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю,
  • забезпечити наявність безконтактних та контактних термометрів (вимірювати температуру тіла тільки учасникам, які мають симптоми гострої респіраторної інфекції),
  • розмістити на виході з будівлі, в якій буде організовано тестування, контейнер (урну) з кришкою для використаних захисних масок та промаркувати,
  • забезпечити розміщення учасників під час Тесту з дистанціюванням не менш ніж 1,2 метри один від одного,
  • забезпечити наявність захисних масок (рекомендувати використовувати за бажанням або у разі наявних симптомів гострої респіраторної інфекції),
  • забезпечити наявність дезінфікуючих засобів, дозволених до використання МОЗ України, та провести прибирання підлоги, очищення і дезінфекцію контактних поверхонь після тестування,
  • забезпечити у санітарних кімнатах, доступних для учасників Тесту, наявність рідкого мила, антисептику для рук, паперових рушників,
  • забезпечити можливість провітрювання аудиторій до та після тестування.

У разі використання укриттів під час проведення Тесту, після закінчення сигналу «повітряної тривоги» в приміщеннях укриттів необхідно провести провітрювання, прибирання підлоги, очищення і дезінфекцію контактних поверхонь.

Детальніше з постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 24 можна ознайомитися за цим посиланням.

Головне управління держпродспоживслужби в Кіровоградській області