В переддень одного з найулюбленіших свят – святого Андрія

12.12.2019

Україно моя мила! Земле моя рідна, барвіночком устелена, рястом уквітчана, цілющими джерельцями напоєна, людьми працьовитими славна та нашими чудовими традиціями і звичаями прекрасна! Як же висловити свою гарячу, безмежну любов до краю, де народилися і живемо…В переддень одного з найулюбленіших свят нашого народу – дня св. Андрія Первозванного ( в народі – Калити) учні 3 класу Великосеверинівської школи влаштували українські вечорниці! Сьогодні ми всі ніби завітали в одну з українських хат, щоб відчути красу та поезію давніх обрядів, які відкривають перед нами яскраву, красиву сторінку історії рідної сторони, мудрість, розум, кмітливість, гумор, ігри та забави, щедрість нашого народу.

Дуже приємно, що на свято завітали шановні гості – директор школи Голота Л.О., вчителі, батьки. Велика подяка нашим мамам, які підготували цікаві розповіді про святкування на Андрія, приготували цілу гору традиційних українських смаколиків, та випекли для дітей розкішну калиту. Діти ж з великим бажанням готувалися до свята: вчили мелодійні пісні, чарівні хороводи, веселі жарти. А ще хлопчики навчилися танцювати запальний гопак і швидко лущити квасолю, а дівчатка співати гарних пісень, ліпити вареники та виробляти калиту.
Тепер головне, щоб наші традиції жили вічно і надалі не пішли у забуття. Тож збережімо цю прекрасну невичерпну скарбницю пам’яті українського роду! У ній надія і світла мрія нашого майбутнього…
Дорогі Андрійки, Андріївни, Андрійовичі, зі святом Вас! Хай ніколи не гасне у Ваших серденьках любов до рідної землі на добро та радість людям!!!

Вікторія Чумаченко