В Україні основна пенсія може бути доповнена різними доплатами

15.05.2023

Українська пенсійна система включає кілька видів пенсій: трудові, соціальні та військові. Трудові пенсії надаються громадянам, які мають стаж роботи та сплачували соціальні внески. Соціальні пенсії призначені для осіб, які не мають необхідного стажу роботи, але потребують соціальної підтримки. Військові пенсії надаються ветеранам і військовослужбовцям.

Доплати за віком

Одним з основних факторів, що впливають на розмір пенсії в Україні, є вік пенсіонера. Доплати за віком передбачені для пенсіонерів, старших за певний вік, і їхня мета – забезпечити вищий рівень життя для найстарших громадян.

В Україні діє така система доплат за віком:

• Пенсіонерам віком від 70 до 75 років доплачують 300 грн.
  • Пенсіонерам віком від 75 до 85 років отримують 465 грн.
  • Пенсіонерам віком від 85 років доплачують 570 грн.

Ці доплати надаються автоматично, щойно пенсіонер досягає відповідного віку. Вони нараховуються на основну пенсію і виплачуються щомісяця.

Умови отримання доплат за віком

Як уже було згадано, доплати за віком надаються автоматично. Однак для їх отримання необхідно задовольняти таким умовам:

• Пенсіонер має бути громадянином України та проживати на території країни.
  • Пенсіонер має бути зареєстрований у системі Пенсійного фонду України.

Доплати за віком нараховуються з місяця, наступного за місяцем, у якому пенсіонер досяг відповідного віку.

Соцпортал