В Україні з наступного року діятиме бальна система при нарахуванні пенсій

06.11.2023

Кабінет міністрів у 2024 році запустить пенсійну реформу. Зокрема, у нарахуванні пенсій буде запроваджена бальна система.  Про це повідомляє TrueUA

Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону. Вона пояснила, що за новим принципом виплати зростуть практично у всіх пенсіонерів. Для цього планується збільшити бюджет Пенсійного фонду України на 100 мільярдів гривень.

“Пенсії будуть перераховані практично усім громадянам, що вийшли на пенсію пізніше, ніж три роки від цього часу. Тому що за останні три роки пенсії більш-менш відповідали ринковій вартості. А от все, що далі, було нараховано за заниженими коефіцієнтами, які менше реальної вартості коштів. Тому для кожного такого пенсіонера буде зроблений перерахунок”, — заявила Жолнович.

Бальна система нарахування пенсій 

Для обрахунку пенсійних виплат будуть використовувати бальну систему. Це потрібно, щоби нівелювати розбіжності у виплатах за однаковий страховий стаж у людей, які набули пенсійного віку у різні періоди.

“Новий обрахунок передбачає, що за кожний місяць, коли людина сплачувала страховий внесок чи працювала, буде пораховано співвідношення його заробітної плати та середньої, яка була на той місяць в той рік. Тобто, планується обрахувати реальну купівельну спроможність. Якщо ми отримаємо суму на рівні середньої зарплати, за це буде людині нараховано 10 балів. Якщо більше, то 11-12 балів, тобто пропорційно. Або, навпаки, менше”, — роз’яснила міністр.

Отримана загальна кількість балів буде унікальною для кожного українця. Це дозволить щороку цей показник оцінювати та порівнювати до середньої заробітної плати в конкретному році і, відповідно, індексувати пенсійні виплати.

“Наразі на цей проект ми плануємо збільшити бюджет Пенсійного фонду на 100 мільярдів гривень. Це наші, українські доходи. В основному, шляхом сплати ЄСВ нашими захисниками”, — додала Жолнович.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що учасники бойових дій мають право на доплати до пенсії у розмірі 25% прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Джерело