В Україні заборонили нещепленим дітям відвідувати навчальні заклади

13.09.2018

Foto2 2

Таке рішення пов’язують із «напруженою ситуацією» з інфекційними хворобами, яку спостерігають в Україні впродовж останніх 5 років.

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки спільним указом заборонили відвідувати школи та дитсадки нещепленим дітям. Відповідний документ від 6 вересня розіслали у обласні державні адміністрації.

Таке рішення пов’язують із «напруженою ситуацією» з інфекційними хворобами, яку спостерігають в Україні впродовж останніх 5 років. Зокрема йдеться про спалах кору – від початку року зафіксували майже 30 тисяч захворювань на кір, 13 випадків – закінчились смертю пацієнта.

Вимога щеплень передбачена у статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Тож у МОЗ просять обладміністрації вжити всіх заходів, аби виконати планові профілактичні щеплення та не допустити не щеплених дітей у заклади освіти.

«Відповідно до цієї статті, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється», – йдеться у спільному документі МОЗ та МОН.

Нагадаємо, у МОЗ неодноразово зауважували, що наразі в Україні є достатня кількість вакцин для щеплень та ревакцинації дітей та дорослих. Крім цього, в уряді планують посилити відповідальність за відмову від вакцинації.

Джерело:http://tvoemisto.tv