В якому віці і які щеплення потрібно робити

16.04.2018

Це рятує життя. Вакцинація – єдиний дієвий спосіб уберегтися від безлічі інфекційних захворювань і попередити розвиток ускладнень, зазначають в МОЗ.

Рівень планової вакцинації проти кору в Україні в 2017 році виріс більш ніж удвічі в порівнянні з 2016 роком. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

За 12 місяців 2017 року по всій Україні згідно з календарем щеплень було вакциновано 93,3% дітей першою дозою вакцини (в один рік) і 90,7% дітей другої дозою (в шість років). “Для порівняння, в 2016 році менше половини українських дітей були вакциновані проти кору за графіком – 45,5% дітей у віці один рік і 32,1% дітей шести років. Тоді, за зведеною оцінкою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ, – ред.) і Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Україна була на третьому місці в світі серед країн з найнижчими показниками охоплення щепленням від кору”, – відзначили в прес-службі.
У відомстві зазначили, що довіра до вакцинації українських батьків зростає. Згідно з опитуванням ЮНІСЕФ в Україні, в 2017 році, 84% батьків сказали, що дотримуються або намагаються робити щеплення своїм дітям за календарем профілактичних щеплень. Для порівняння, в 2014 році календаря дотримувалися лише 63% опитаних.