Великдень вдома: залишаймося здоровими

30.04.2021

За декілька днів святкування Великодня і віряни за традицією підуть до церкви освячувати паски. Однак цьогоріч святкування, як і минулого року, відбуватимуться в умовах пандемії, тож скупчення є небезпечним для життя людей, а отже рекомендовано святкувати Великдень вдома, з родиною.

Додаткові карантинні обмеження на Великодні свята в Україні не передбачаються, проте не варто забувати, що саме від свідомості та поведінки мешканців області в святкові дні залежатиме термін карантину та необхідність вжиття обмежувальних заходів.

Згідно з Постановою Кабміну від 9 грудня 2020 р. № 1236 дозволяється діяльність лише тих культових споруд та приміщень, облаштованих для молитовних потреб, які забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 4 квадратних метрів споруди чи приміщення, а при проведенні релігійних заходів на відкритому повітрі – дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.

З метою максимального зниження ризику інфекційного зараження на COVID-19 під час святкування Великодня Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області рекомендує вірянам:

– відмовитись від пересування та перебування в громадських місцях у період вихідних і святкових днів за відсутності нагальних потреб;

– відмовитись від відвідування церков та кладовищ на Великодні свята (або ж відвідувати обряд благословення і освячення їжі лише по одній людині від сім’ї) чи уникати скупчення людей;

– відмовитись від відпочинку за межами міста (на природі) групами осіб;

– мінімізувати дотики до контактних поверхонь;

– обов’язково у громадських місцях (транспорт, магазин, аптека тощо) використовувати засоби індивідуального захисту (маски, респіратори);

– суворо дотримуватись правил особистої гігієни;

– не влаштовувати святкувань у групах великою компанією – не запрошувати гостей та не ходити в гості;

– хворим на коронавірус, які не потребують госпіталізації, а також особам контактним з хворим на коронавірус або особам, які повернулись з країн, де зафіксовано захворювання, необхідно суворо дотримуватись режиму самоізоляції;

– особам, які мають симптоми захворювання, терміново звертатися до свого сімейного лікаря.

Керівництву церков, релігійних організацій рекомендовано:

– проводити богослужіння онлайн;

– збільшити кількість служб благословення (освячення) великодніх кошиків і зменшити їхню тривалість по часу;

– зафіксувати вхідні двері на територію і в приміщеннях церков у відкритому стані, щоб забезпечити циркуляцію повітря всередині приміщення.

Органам влади, органам місцевого самоврядування варто звернути увагу на те, що проведення масових (культурних, розважальних, соціальних та інших) заходів можливе за умови участі не більше однієї особи на 4 кв. м площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів до 50 % місць у кожному окремому залі.

Окрім того, під час святкових днів мобільні групи спеціалістів Держпродспоживслужби спільно з представниками Національної поліції здійснюватимуть моніторинг суб’єктів господарювання та масових заходів дотримання протиепідемічних вимог.

Залишайтеся вдома заради себе, заради своїх рідних і близьких! Бережіть себе та будьте здорові!

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області