Відбулася нарада з пасічниками громади

Img 5485b59974aab908fbf6fe05e636e3a2 V

На сьогоднішній день важливим питанням серед пасічників лишається отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур пестицидами. На жаль, внаслідок порушення законодавства, регламентів, які допускають деякі аграрії при застосуванні засобів захисту рослин, залишаються непоодинокі випадки  масової загибелі бджіл. Саме ці питання розглядали сьогодні  на нараді, яка пройшла в приміщенні Великосеверинівської школи. В роботі заходу взяли участь начальник відділу безпечності  харчових продуктів та ветеринарної медицини Юрій Озеряник, головний лікар Кіровоградської районної ветлікарні Віталій Тєльний,  начальник відділу земельних відносин, комунальної власності, інфраструктури та житлово-комунального господарства сільської ради  Лідія Косарчук,  пасічники громади.  Учасники зустрічі обговорили  проведення реєстрації пасік згідно із законодавчими вимогами, питання профілактики інфекційних та інвазійних захворювань бджіл, порядок дій у разі масового їх отруєння, безпека використання пестицидів у рослинництві тощо. Також були розглянуті  проблемні питання, серед них – відсутність в районі координаційного органу, проведення племінної роботи у бджільництві, зменшення посівів  медоносних культур, відсутність грошової дотації на бджолосім’ю   щодо. В цілому нарада пройшла в діловій та конструктивній обстановці.