Відбулася презентації проєкту ефективного управління розвитком органів місцевого самоврядування

27.01.2020

Проєкт презентував Сергій Зелінський, директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій. Про це йдеться на сайті обласної держвної адміністрації.
Він повідомив, що проведене трохи більше року тому експрес-опитування об’єднаних територіальних громад України засвідчило: переважна більшість із них (80%) хочуть мати онлайновий інструментарій, який допомагав би визначати, на якому рівні ці громади знаходяться та в якому напрямі їм потрібно рухатися у своєму розвитку. Таким інструментарієм в перспективі має стати система аналізу і планування інституційного розвитку громад (САПІРГ) та відповідний онлайн-сервіс для ОТГ.
Нова розробка Центру – це методичний та технологічний онлайн-інструментарій управління громадами на основі розрахунку показників їх спроможності та самооцінки щодо стану свого розвитку.
Голова обласної державної адміністрації наголосив на тому, що створення відповідної методики, публічного онлайн-сервісу, завдяки якому можна буде побачити, наскільки фінансово, економічно та соціально спроможною є конкретна громада, яку рейтингову оцінку вона має порівняно з іншими громадами – це не просто власна, нічим не обумовлена ініціатива, це вимога часу.
– Ми всі розуміємо, – зазначив Андрій Балонь, – що після завершення децентралізації, значну частину функцій, які нині виконує держава, будуть виконувати громади. Тому, звертаючись до голів обд’єднаних територіальних громад, заохочую вас активніше вникати й інтенсивніше працювати над опануванням нових методів роботи в контексті оцифрування діяльності ваших громад. Все це – реальність часу.