Відбулася робоча зустріч голови ОДА з керівниками ОТГ

28.11.2019

27 листопада Сергій Левченко взяв участь   у  зустрічі з керівниками об’єднаних територіальних громад області, яку  ініціював голова облдержадміністрації Андрій Балонь.

«Сьогодні ми дуже багато говоримо про стовідсоткове покриття території області об’єднаними територіальними громадами, а ви ті, хто вже сьогодні керує такими громадами. Сподіваюся, що сьогоднішня зустріч дозволить зробити багато корисного для людей, які живуть в громадах», – наголосив він на початку зустрічі. Андрій Балонь запропонував кожному керівнику ОТГ презентувати свою громаду, розповісти про здобутки та проблемні питання, а також зауважив, що йому дуже цікаво почути про їх успішні практики і все те, від чогоу першу чергу виграють люди, отримуючи якісні послуги.
Більшість голів ОТГ відзначили, що, якщо спочатку створення об’єднаних громад, мешканці сприймали досить насторожено, то зараз вони у повній мірі розуміють, що є господарями власної громади і від їх ініціативи і активності залежить розвиток територій. А серед успішних практик йшлося про створення поліцейських станцій, відкриття ЦНАПів, підрозділів місцевої пожежної охорони, ремонти закладів соціально-гуманітарної сфери, відкриття сучасних спортивних майданчиків та багато іншого. У більшості громад проблематика також майже спільна, це і ремонт місцевих доріг, транспортне сполучення, адміністрування податків і зборів, створення нових робочих місць, врегулювання земельних питань, а інколи, складні взаємовідносини із владою районного рівня.
«Створення нових робочих місць і розвиток реального сектору економіки для мене теж є пріоритетом», – наголосив голова облдержадміністрації Андрій Балонь. Він запевнив голів ОТГ, що готовий допомогти у вирішенні таких ініціатив: «Ми повинні працювати, щоб зростала податкова база, щоб люди ставали багатшими і задоволеним».
Голова ОДА подякував усім керівникам ОТГ за спільну роботу і наголосив, що вони скоро стануть повноправними розпорядниками державних функцій, які будуть делеговані місцевому самоуправлінню. Держава визначить, які повноваження залишить за собою, які віддасть на місця, а які залишить на рівні префектури. «Люди мають дійсно відчути, що влада може бути корисною і бути партнером Ми маємо змінити їхнє відношення, але тільки нашими здобутками», – резюмував Андрій Балонь.
За матеріалами: Кіровоградська обласна державна адміністрація