Відновлено заходи ринкового нагляду щодо побутових ламп неспрямованого випромінювання

30.08.2023

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1069 фахівці Держпродспоживслужби здійснювали ринковий нагляд щодо побутових ламп неспрямованого випромінення та енергоспоживчих продуктів. Втім, на період воєнного стану таку функцію було припинено.

Все змінила постанова Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2023 року №852. Згідно з нею поновлено здійснення заходів державного ринкового нагляду та державного контролю нехарчової продукції щодо побутових ламп неспрямованого випромінення в частині їх відповідності технічним регламентам щодо вимог до екодизайну для побутових ламп неспрямованого випромінення та встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує споживачам, що підтвердженням купівлі ламп є товарний чи касовий чек із зазначенням  відомостей про назву та адресу магазину, дату продажу, відомостей про фізичну особу-підприємця або назву юридичної особи. Також пам’ятайте, що зберігати такий підтверджуючий документ необхідно протягом гарантійного терміну, оскільки за цей період ви матимете право на обмін у разі виходу лампи з ладу.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області