До відома жителів Великосеверинівської громади!

26.02.2018

    До нас надходять непоодинокі звернення про порушення прав пільгових категорій громадян під час їх проїзду у громадському транспорті.

Тому, Великосеверинівська сільська рада повідомляє наступне, відповідно до:

– ст. 37 закону України «Про автомобільний транспорт»: пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують перевізники, що здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування;

– ст. 12 закону України «Про транспорт»: підприємства транспорту зобов’язані забезпечувати права на пільги громадян щодо користування транспортом.

Тобто, автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Одночасно повідомляємо, що до 2016 року у Державному бюджеті України передбачались видатки на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, визначених законодавством, але на даний час ці видатки не підкріплені фінансовими ресурсами з боку держави. В той же час, статтею 91 Бюджетного кодексу України передбачено, що одним із видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, є видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Тому, для жителів Великосеверинівської громади створено «Програму відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом на 2018 рік», яка передбачає часткову компенсацію проїзду для:

  • інвалідів війни
  • учасників бойових дій
  • учасників АТО
  • членів сімей загиблого військовослужбовця
  • громадян, що постраждали внаслідок Чорн. катастрофи (1,2 кат.)
  • інвалідів загального захворювання, дітей-інвалідів, інвалідів з дитинства.
  • осіб, які супроводжують інвалідів загального захворювання, дітей-інвалідів, інвалідів з дитинства.

     Однак, незалежно від компенсацій чи наявності договорів про пільгові перевезення з перевізником закони України про пільгові категорії продовжують діяти, право пільговиків на  безкоштовний проїзд нікуди не зникає, не може бути обмежене і має бути забезпечене перевізником.

                                                                                           Відділ охорони  здоров’я та соціального  захисту.