24 лютого Україна перейшла до нового адаптивного карантину, тож обмежувальні заходи знову визначаються залежно від епідситуації в областях. Про це йдеться на https://lb.ua. Відповідно до постанови №104 від 17.02.2021 в Україні впроваджуєься з 24 лютого «жовтий» рівень епідемічної небезпеки й оновлене карантинне зонування з критеріями послаблення або посилення обмежувальних заходів, а також подовжується дія карантину до 30 квітня 2021 року.
Відповідно до постанови на території країни діятимуть чотири рівні епіднебезпеки : «зелений», «жовтий», «помаранчевий» і «червоний».
“Зелений” рівень буде встановлюватися для всіє держави загалом коли рівень захворюваності на грип і ГРВІ на території не менше як 13 областей не перевищуватиме 50% епідпорогу, а коефіцієнт виявлених випадків коронавірусу буде менше 5%.
“Жовтий” є базовим рівнем для всієї країни. Це ті обмеження, які були введені після січневого локдауну і діли до сьогодні, але з послабленнями. Зокрема, можна проводити масові заходи, якщо на одну особу відводять 4 кв. метри площі (раніше – 5). Можна ходити в заклади освіти групами більше 20 осіб. Кафе, бари, ресторани зможуть працювати до 24 години (було – до 23 години).
При «жовтому» рівні забороняється:
– перебування в громадських місцях, громадському транспорті без засобів індивідуального захисту (респіраторів або масок);
– проведення масових заходів, робота кінотеатрів, театрів із завантаженням зали понад 50%;
– перевезення пасажирів у громадському транспорті в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння;
– проведення дискотек, робота нічних клубів, дозвілля в закладах харчування;
– робота закладів громадського харчування з 00:00 до 7:00, окрім адресної доставки й замовлень навинос, розміщення відвідувачів на відстані менше ніж 2 м і більше чотирьох осіб за столом, не враховуючи дітей до 18 років;
– діяльність суб’єктів господарювання, які не забезпечили маркування для дотримання дистанції, не забезпечили персонал засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), обслуговують покупців без ЗІЗ;
– діяльність закладів із розміщення, окрім готелів, санаторно-курортних закладів, закладів, які надають соцпослуги та послуги з реабілітації;
– відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває понад 50% персоналу та здобувачів освіти;
– проведення в закладах освіти заходів за участю більше однієї групи або класу;
– проведення медзакладами планових госпіталізацій;
– масові заходи (свята, вистави, збори тощо)
“Помаранчевий” рівень не передбачає специфічних нових заборон, але слугує сигналом для місцевої влади про те, що потрібно розглянути більш жорсткі заходи. Його вводитимуть, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з показників:
- завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%
- кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом семи днів на 100 тис. населення менша 300
- кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення більше 60
- коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або антигеном більше 20%
- зростання кількості госпіталізацій за 7 днів порівняно з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%
- На “помаранчевому” рівні місцеві органи можуть вводити додаткові обмеження.
“Червоний” рівень відповідає обмеженням січневого локдауну і передбачає заборону на роботу непродовольчих магазинів, роботи кафе, барів і ресторанів (крім на виніс), заклади навчання будуть проводити заняття дистанційно, а працюватимуть лише садочки і початкові класи. На цей рівень область переведуть, якщо хоча б два показники будуть перевищені протягом трьох днів.
Відповідно до рішення обласної комісії з питань ТЕБ та НС, позачергове засідання якої відбулося 18 лютого 2021 року, Кіровоградську область віднесено до «жовтого» рівня епідемічної небезпеки. Моніторингові групи продовжують здійснювати перевірки за дотриманням протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання.
Просимо: дотримуйтеся всіх рекомендацій МОЗ України та будьте соціально відповідальними. Від цього залежить життя і здоров’я оточуючих, ваших близьких та успіх у боротьбі з коронавірусною хворобою!