Відзначаємо зимові свята з урахуванням карантинних обмежень

22.12.2021

Невдовзі в області розпочинаються святкові заходи, приурочені до зимових свят. Цього року, як і попереднього, святкування проходитимуть з урахуванням карантинних заходів. Про це йдеться на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Протиепідемічні вимоги до проведення масових заходів, у тому числі й новорічних ранків у закладах освіти, визначені постановами Головного державного санітарного лікаря та Кабінету Міністрів України.

Відтак при проведенні масових заходів (культурних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних, тематичних та інших), заходів у розважальних закладах та закладах громадського харчування, під час роботи закладів культури, концертів, вистав, кіносеансів, виставок необхідно враховувати такі правила:

• Працівники та відвідувачі/учасники використовують захисні маски, що покривають ніс та рот.
  • Вологе прибирання та дезінфекція поверхонь, з якими контактують відвідувачі (стійка реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні тощо)
  • Часовий інтервал між різними заходами в одному приміщенні має бути достатнім для проведення належного прибирання, дезінфекції, провітрювання.
  • Організовані місця для обробки рук антисептиками та централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту.
  • Температурний скринінг усіх працівників перед початком робочої зміни та недопущення до роботи з ознаками респіраторного захворювання або температурою тіла понад 37,2°C.

До того ж аби заходи відбулися й заклади мали змогу працювати та приймати відвідувачів, 100% працівників, відвідувачів, учасників повинні мати один з трьох видів документів:

• негативний результат ПЛР-тестування або експрес-тесту (дійсний 72 години);
  • документ про одужання від COVID-19, чинність якого підтверджена в додатку Порталу Дія (дійсний 105 днів з дати встановлення діагнозу);
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації(дійсний 365 днів) або однієї дози дводозної вакцини (дійсний лише 30 днів від дати введення вакцини).

Напередодні новорічних днів актуальним питанням є проведення святкових ранків, вистав, концертів у садочках та школах. Відтак дозволено організовувати такі заходи лише за участі вихованців однієї групи/класу та за відсутності глядачів/відвідувачів.

Нагадаємо, що здійснювати навчальний процес у школах (середня та старша ланки) дозволено за умови 100% вакцинації усіх задіяних працівників – двома дозами (дійсний 365 днів) чи однією дозою дводозної вакцини (дійсний лише 30 днів від дати введення вакцини), або за наявності документа про одужання від COVID-19 чи висновку лікаря про абсолютне протипоказання до вакцинації (анафілактичний шок).

Держпродспоживслужба Кіровоградщини зі свого боку продовжує здійснювати моніторингові обстеження об’єктів щодо дотримання протиепідемічних вимог та надавати відповідні рекомендації щодо організації безпечних в епідемічному відношенні умов для роботи та відвідування закладів. З початку поточного місяця фахівці здійснили 2719 обстежень, за недотримання карантинних заходів надали 239 попереджень і пропозицій та склали 19 протоколів про адміністративне правопорушення.