Військовослужбовцям подовжено терміни безперервного перебування на лікуванні

25.10.2023

5 жовтня 2023 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб». Про це повідмляє АрміяInform.

Цим законодавчим актом внормовано низку правових та соціальних державних гарантій, встановлених для захисників і захисниць від початку широкомасштабного вторгнення зс рф. Зокрема, статтею 2-ю документа було внесено зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», в частині термінів перебування військовослужбовців на лікуванні та у відпустці для лікування. Абзац перший пункту 11 тепер викладено в такій редакції:

«Військовослужбовцю на підставі висновку військово-лікарської комісії надається відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) із збереженням грошового та матеріального забезпечення. Тривалість такої відпустки визначається характером захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва). Відпустка надається без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Загальний час безперервного перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) становить не менше тижня та не може перевищувати в цілому чотирьох місяців підряд (крім випадків, коли законодавством передбачено більш тривалі строки перебування на лікуванні). У разі направлення військовослужбовця на лікування за кордон у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, загальний час його перебування на лікуванні за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу охорони здоров’я до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати дванадцяти місяців підряд».

Likuvannya Info 1536x991

Джерело: АрміяInform