Вісник Кіровоградщини: “Високі Байраки запрошують переглянути картини земляків”

10.08.2021

У селі Високих Байраках Великосеверинівської сільської ради Кропивницького району 17 липня відкрили художню виставку «Самородки нашого краю. Минуле, сьогодення, майбутнє», на якій представлені картини старшого і молодого покоління жителів громади.
Таку виставку в селі організували вперше. Односельці приносили картини земляків, що зберігалися у них вдома, у Будинок культури. Директорка сільського Будинку культури Ірина Кінша, художня керівниця Наталія Федотова і бібліотекарка Валентина Дарієнко вирішили підхопити цю ініціативу, аби зберегти художню культуру рідного краю, прививати любов до живопису у молодого покоління та розширювати світогляд відвідувачів.
Вже нема серед живих Івана Марченка, Андрія Шипакова, Віктора Глухих, але можна побачити їхні роботи і згадати цих людей добрим словом. «Ось цей портрет Тараса Шевченка на моє прохання Віктор Глухих намалював за ніч, а для цього декілька тижнів ходив у бібліотеку, вивчав зображення поета у книгах. Тепер я пишаюся цією картиною», — розповідає Валентина Дарієнко.
Цікаво розглядати й твори сучасників. Нещодавно організатори несподівано відкрили талант місцевої медсестри Тетяни Логвин — і вже її пейзажі споглядають відвідувачі. Молода архітекторка Любов Федотова, яка зараз живе у місті Дніпрі, теж передала свої роботи на виставку, до цього односельці вже були знайомі з її творчістю: п’ять років тому до Дня села вона зобразила герб свого населеного пункту. Організатори також зазначають, що в громаді є ще таланти, але вони поки не готові представити свою роботу на загал.
Прибув на відкриття і представив свої полотна художник із села Созонівки Великосеверинівської громади Ростислав Климишин. «Ростислав — мій односелець (я живу в Созонівці), а ще мені пощастило бути його другом. Захоплююся його силою духу: він втратив праву руку, але навчився писати картини лівою, — коментує Ірина Кінша. — Роботи Ростислава експонують в бібліотеках Кропивницького, тепер вони додадуть колориту і нашому закладу. Завітайте на нашу виставку!»